| Shshhsusysya78 a întrebat:

Deci nu știu cum sa explic, Ok stau in pat și nu știu fac orice, stau pe telefon nu contează chestii banale și mă bufnește rasul și după mă ia un fior in tot corpul și efectiv îmi vine sa plang dintr-o data și după mi se schimba iar dispoziția, dar nu știu in momentul ala simt și un gol in stomac și se întâmpla de multe ori pe zi. Pur și simplu mă bufnește rasul fără niciun motiv și după îmi vine sa plang și simt așa tot felul de chestii. Ce credeți ca e?

Răspuns Câştigător
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Mergi la un psiholog. Ar putea fi BPD, dar nu cred; poti totusi sa te uiti sa vezi daca ai alte lucruri comune cu aceasta... ( doua din simptome ar fi : "Intense or uncontrollable emotional reactions that are disproportionate to the event or situation" si "They may also struggle with a feeling of emptiness") Oricum, cum am mai zis, nu cred, insa poti sa te informezi si sa vezi.

| Shshhsusysya78 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

BPD? Adică bipolaritate?

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru Shshhsusysya78):

Nu, Borderline Personality Disorder.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E că dacă stai în pat și gojești, se adună în tine tensiuni. Aceste tensiuni se descarcă prin plâns, prin râs, prin mișcări bruște ale mușchilor stomacului, care provoacă senzația de gol în stomac.

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Daca esti adolescent, e ceva normal