| Skylimit a întrebat:

Am o intrebare : De cand ma stiu atunci cand stau in pat imi vine sa plang din senin, fara niciun motiv. Aveti vreo idee in legatura cu "fenomenul" asta? Multumesc anticipat! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Viziteaza un oftalomolog, probabil ai dezvoltat o conjuctivita si nu strica si un consult privind nevoia de ochelari sau modificarea acestora daca deja porti. Dupa ce faci asta si daca tot nu se rezolva, te poti gandi la cauze de natura psiho-emotionala.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Motivul poate fi singuratatea.

| StefanKogut a răspuns:

Adica apar emotii din senin care te fac sa plangi, sau iti lacrimeaza ochii fara prezenta emotiilor, doar datorita pozitiei in care stai?

| Skylimit explică (pentru StefanKogut):

Cam da. Am uitat sa mentionez ca atunci cand stau pe o parte in pat imi lacrimeaza ochiul respectiv. Numai unul. Si nu ma gandesc la lucruri rele sau la experiente neplacute. Plus ca nu se intampla mereu asta. Dar destul de frecvent.

| Skylimit explică (pentru StefanKogut):

Port ochelari din 2011. Multumesc frumos, la urmatoarea programare o sa instiintez oftalmologul.

| StefanKogut a răspuns (pentru Skylimit):

Viziteaza un oftalomolog, probabil ai dezvoltat o conjuctivita si nu strica si un consult privind nevoia de ochelari sau modificarea acestora daca deja porti. Dupa ce faci asta si daca tot nu se rezolva, te poti gandi la cauze de natura psiho-emotionala.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Mie imi vine sa plang in multe locuri fara sa stiu de ce dar, cred ca din cauza ca sunt o persoana depresiva si subconstientul proceseaza numai intamplarile triste din viata mea. Alta explicatie mai logica nu gasesc

| HippieWorld a răspuns:

Probabil ca ai o depresie sau in subconstient mai ales cand stai linistit iti amintesti de vreo experienta trista traita cu mult timp in urma.Incearca sa te gandesti totusi daca nu cumva te framanta ceva sau daca te streseaza ceva.

| HippieWorld a răspuns:

Incearca totusi sa te gandesti ce te supara sau te-a suparat candva, numai asa vei primi raspunsul sau mai exista posibilitatea sa ai o frica interioara.Ia-ti o zi libera de la toate activitatile zilnice si relaxeaza-te tot odata gandindu-te la ceea ce ti-am spus.