| yoo_6578 a întrebat:

Deci nu stiu cum sa incep am 13 ani si jumatate doar ca la profil am trecut 17 si as vrea niste raspunsuri din partea voastra:Ei bine au acum nu mai sunt virgina pentru ca acum 3 saptamani am pierdut-o.am facut-o cu un baiat de 15 ani cu care sunt impreuna de aproape 2 ani dupa cum am auzit este foarte dureros, curge sange, etc
dar la mine s-a intamplat ceva dubios in prima secunda pot sa zic ca am simtit durere dar dupa acea nu parca eram amortita dar jur nu m-a durut si am cautat pe toate site-urile, peste tot zice ca te doare chiar daca nu te doare chiar asa de tare te doare putin dar la mine nu s-a intamplat de ce? este ceva de bine sau ceva de rau? astept raspunsuri cat mai repede

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, se poate ca himenul sa fi fost mai elastic, nu toate fetele simt durere cand fac sex pentru.prima oara, sunt unele care nu simt nimic, in schimb pe unele le pot durea foarte tare si nu doar prima data...ai mare grija sa nu uitati de protectie, dupa parerea mea esti cam mica pentru.sex,dar e viata ta si nu pot decat s te sfatuiesc sa ai mare grija ca aceasta perioada este cea mai complicata si nu cumva sa ramai insarcinata sau sa te alegi cu vreo boala, iti vei da seama mai tarziu cum sta treaba; la 13 ani corpul tau nu e deplin pregatit pentru. un act sexual, nici psihic nu eti pregatita! Trebuia sa mai fi asteptat dar asta e... daca te-ai pripit.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe femei nu simt durere la dezvirginare, nu e nimic anormal in asta, nu e nici bine, nici rau. Pur si simplu asa ai fost tu. Tinand cont ca au trecut deja 3 saptamani de la contact, nu uita sa te duci cat mai repede la ginecolog (deja a trecut timp destul si nu mai poti amana).

| Libelle a răspuns:

Deci difera de la om la om. un pic tot te-a durut deoarece asa e organismul tau. poti sa te consideri norocoasa ca nu au fost urmari mai grave cum am avut eu o colega. dupa ce a facut-0 prima data nu mai putea de dureri.

| divinuu a răspuns:

Ba nene da lasati-o in pace! Sunt si copii la 8-9 ani care fac sex, asa ca nu e mare lucru.Pana la urma daca ea s-a simtit pregatita, bv eiwinking. Adica depinde si cat de dezvoltata psihic si fizic esti. Unele fete la varsta asta se joaca cu papusile, dar altele au total alte preocupari.pentru ca nu mai simt nevoia de copilarii ca acestea.Eu am 14 ani si nu mi-am inceput viata sexuala, dar cand ma voi simti pregatita o voi face fara tragere de inima.happy

| hailei2007 a răspuns:

Prezervativ ati folosit, bibi?
Si pentru numele lui Dumnezeu, 13 sau 17 ani, ce-i cu poza aia de la profil? Esti prostituata, esti in calduri, esti eleva porno?
Brrrr...

| georgiana_5779 a răspuns:

Cum te simti anka moral?
nu cred ca e nimic grav fizic. dar moral?
cum te simti? ai 13 ani pentru dumnezeu! ai auzit de copilarie?

| Africanwitch a răspuns:

Pai, tocmai tu ai zis ca te-a durut. Putin mai sus. Nu conteaza cat de tare sau cat timp, te-a durut? Raspunsul se afla chiar in textul tau.

| elyssa20 a răspuns:

Pai inainte sa iti raspund te intreb si eu ceva: ti se pare normal ca o fata sau mai bine zis copil de 13 ani sa faca sex? ce e in mintea voastra? vreti probleme de acum? eu la 13 ani inca ma jucam cu papusile si tu gata te-ai si jucat cu "gogulet"? in fine va mai mirati de ce va fac baietii...in fel si chipuri, dar asta e e problema ta daca ai sa ajungi mamica pe la 14-15 ani sau mai rau o sa contactezi cine stie ce boala... iar acum raspunsul nu pe fiecare fata o doare sau ii curge sange pentru ca au himenul elastic, pe altele le dor pe altele nu, in fine nu uita de PROTECTIE!

| GdX a răspuns:

Prea mica. Poti sa nu te dezvirginat pentru ca himenul nu s-a dezvoltat. Daca iei o pauza de 3 ani ai sa vezi ca dupa aia o sa iti curga sange si o sa te doara.

| Im.GIulee a răspuns:

Eh ce sa-i faci, repetau la biologie si neavand manual, au zis ca facand practica vor intelege mai bine, insa mai sunt cateva etape neparcurse, poate o sarcina te-ar ajuta sa intelegi mai bine, numai note de 10 la reproducere, eu inca ma joc cu papusi (glumesc laughing) Dar mai acum 3 ani asta faceam straight face Chestiile astea le stiu ca am facut la biologie si ca aia din clasa is porci straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

13 ani?
nu crezi ca te`ai cam grabit?
doamne...in fine nu sunt in masura sa te judec dar ai mai fi puttut astepta mai vreo 3 ani!
nu e neaparat sa iti curga sange si sa te doara ...depinde de himen!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seamana cu un anunt facut de verisoara mea care avea 16 ani si o facuse si ea prima data.Suna tel, raspund si;-Gigi mi-am pus-o...Am inchis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai inebunit? 13 ani cred ca mama ta nu e prea mandra de tine
puteai macar sa asteptzi pana la 18 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si te crezi desteapta si interesanta, nu? laughing rolling on the floor rolling on the floor

| vladix a răspuns:

Daca tu ca fata nu sti raspunsul la problemele tale, iti zic eu ca himenul tau a fost mai elastic fata de cel al fetelor care simt asa mare durere.

| lemonlimize a răspuns:

Sincer, nu imi dau seama daca eu sunt in urma(desi sunt putin mai mare decat tine) sau altii au luat-o razna! la 13 ani!?