| Xonia a întrebat:

Deci numai potangry
NUl mai suport pe fratemiu
E cu 5 ani mai mic ca mine si e foarte incapatanat
Faceam salata sa mancam si a zis ca pune el ulei si a pus, m-am dus sa iau paine, dupa a venit si a pus foarte mult ulei si acum nici nu o pot mancaangry
Imi scrie pe caiete, arunca cu lucruri dupa mine, nici la masa nu ma lasa in pace
In plus de fiecare data cand vin de la scoala dupa 7 ore trebuie sa-l ajut la teme, sa-l duc la antrenament, sa fac ceva sa mancam
SImnt ca o sa cedez nervosangry
Parintii sunt amandoi la servici si vin la 6
Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Eu nu am un frate cu 5 ani mai mic decat mine, dar am un verisor mai mititel tot cam asa cu vreo 5-6 ani.Stiu cum este si mie mi s-a intamplat ca la masa sa inceapa sa rada, sa alerge, sa nu manance, ba chiar sa imi arunce mancarea in fata.
Dar, l-am luat deoparte si i-am zis cam ce este bine si ce nu, si cat de cat el m-a inteles, si nu mai face la fel de mult ca inainte.
Aici este si vina parintilor, scuze ca ma iau de ai tai, dar trebuie sa il puna putin la respect.Si eu cred ca ei ar trebui sa o faca, nu tu. Daca tatal tau sau mama ta s-ar impune in fata lui, poate nu o sa mai fie asa cu tine.
Dar daca tu vrei sa reusesti singura, iti spun eu ca nu o sa poti.
El te crede de o varsta foarte apropiata de a lui si de accea nu iti da mare importanta.
Incearca sa discuti cu ai tai si vezi daca se poate rezolva!

| kiss1 a răspuns:

Fii mai intelegator(intelegatoare)sunt de acord cu ce a spus Dragalasul.nu-i nimic mai trist pe lumea asta decit singuratatea, stai calm(calma)totul va decurge ok in timp!
O zi buna in continuare!

| ILoveYouMore a răspuns:

Te inteleg si eu am un frate cu 5 ani mai mic decat mine si face fix ce face si fratele tau. eu am reusit sa il mai pun putin la respect. ar trebui sa ii pui si lui conditii si daca nu le respecta sa il certi sa ii dai o palma, dar cel mai indiat sa il pedepsesti si sa notezi pe o foaie toate boacanele lui si cand ajung sa fie prea multe stabileste cu parintii o pedeapsa foarte mare si destul de dura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te bucuri ca ai un fratior.stii tu ce inseamna sa fii singur pe lume?