| camelia1812 a întrebat:

Deci o fata mi-a trimis pe messenger ceva de genul "foto big grin. urmat de un cod " si eu am dat click si apoi am descoperit ca e un virus si ca eu. fara sa vreau trimit la toata lumea din lista virusi. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

Intra in C:\Windows\ si sterge urmatoarele fisiere:
mds.sys
mdt.sys
winbrd.jpg
daca nu merge asta
incearca sa dai un scan cu antivirusul tau [asta daca il ai] si sigur va merge!

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Dezinstalezi messengerul si il reinstalezi.

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
http://devirusare.com/......image-php/ citeste asta cu atentie, este explicat foarte bine ce trebuie sa faci.
Ca sa iti usurez munca iti dau un sfat: daca ai un antivirus instalat, instaleaza Malwarebytes( scrie despre el pe site-ul care ti l-am dat, imediat dupa scrisul cu rosu), iar daca nu ai un antivirus instalat cred ca ar fi mai bine sa instalezi Kaspersky(scrie despre el sub tutorialul despre Malwarebytes).
Pe site-ul de mai sus gasesti si cum sa scapi de virus manual in josul paginii, dar este un pic mai mult de munca. ( am mai raspuns la chestia asta si aici http://www.TPU.ro/......mendat-am/ )

| tia a răspuns:

Http://veldesign.net/blog/?p=68
Intra aici si urmeaza pasii. O sa scapi de virus.
Bafta!

| RoxiutzaRux a răspuns:

Nici eu nu stiu ...ca asa am patit si eu zilele asteacrying(crying

| alisaaa a răspuns:

Incearca sa descarci anti malware-ul asta de aici http://download.cnet.com/......04572.html si sa faci o scanare cu el. Din cate am citit cica il descopera si il curata.nu stiu sigur daca functioneaza pentru ca eu nu am luat virusul din fericire pentru ca tocmai pe cand sa intru pe linkul trm de o persoana mi s-a oprit playerul (se terminase melodia) si am inchis pagina:))si dupa aceea mi-a spus persoana respectiva ca era un virus, bine ca nu am intrat:))-muzica salveaza