| Ya`?..NeveRminD a întrebat:

Deci. o problema.
Acum cateva nopti, am auzit ca ma striga mama (mama era langa mine si dormea). Ma trezesc si o intreb daca m-a strigat. A zis ca nu. Peste cateva minute, mama simte ca a apucat`o cineva de umeri, si ma intreaba daca am fost eu. I-am raspuns ca nu. A doua zi mama mi-a spus sa nu mai raspund daca ma striga cineva. Si de acum 2 zile, iar se intampla, numai ca ziua. eu stau la pc, parinti mei in bucatarie, si aud ca ma striga cineva. M-am dus si i-am intrebat daca au fost ei, au raspuns ca nu. Si dupa ce m-am pus inapoi la pc. iar am auzit ca ma striga, dar nu mai raspundeam, si se auzea din ce in ce mai tare, asa ca am bagat muzica sa nu mai aud.
P. S. Noaptea m-am obisnuit sa adorm cu TV deschis, si daca se stinge inainte sa adorm, se aud zgomote prin camera. Nu vreau sa par penibila, sau saritata de pe fix, dar cu sting Tv-ul, incepe sa scartaie usa dulapului, si apoi simt cum se apropie ceva de mine. Ce se intampla? O fi imaginatia mea? Cum as putea sa rezolv problema. Cat de grava e?

P. Ss: Va rog, nu ma puneti sa aduc popa in casa.waiting. nu cred in prosti din astea, vine un om imbracat in popa, se plimba prin camera, stropeste cu apa pe pereti si gata nu mai e nici o problema. Tind sa nu cred in religi.raised eyebrows si va rog nu ma criticati

Răspuns Câştigător
| Sshine a răspuns:

Pai. laughing inainte sa citesc P. S2 ti-as fi zis sa chemi un popa rolling on the floor. m`a cam speriat ce ai scris tu acolo I don't want to see fiindca in momentu` asta sunt singura acasa si e intuneric frustrated asaaa rolling on the floor sa continui pai happy cum ai zis si tu posibil sa fie doar imaginatia ta si mie mi se intampla cateodata sa zic ca aud `zgomote/voci` bla, bla chatterbox dar m`am imapcat cu gandu` ca e doar imaginatia mea si ca de fapt nu e nimeni. Spre exemplu acum, cand scriu laughing mi se pare si mie ca e cineva in spatele meu ( Doamneeee ) :-s. Si stiu si eu confused faza aia cu maicata.ca a apucat`o cineva de umeri straight face auuu.
In orice caz =D don`t worry...

13 răspunsuri:
| doroteea a răspuns:

In cazuri din acestea ar trebui sa crezi in religie, pentru ca ce ti se intampla e posibil sa fie rezultatul neincrederii tale in Dumnezeu. Mie mi-e frica sa stau singura in intuneric si ma gandesc la toate chestiile, imi vin in minte toate prostiile de spiritelaughing (nu vreau sa par nebuna) dar spre fericirea mea, ma feresc de intuneric si nu mi s-a aratat niciodata nimic (si nici eu nu ma duc la Biserica, dar cred in Dumnezeu si ma mai inchinhappy ) Eu te sfatuiesc sa incerci sa crezi in Biserica si sa chemi un preot sa faca cevahappy.

Mult succes!

| MoRtY a răspuns:

Pai incearca sa nu dai atentie... daca inainte nu se intampla nimic. poate ca va inceta(nu exista fantome, strigoi, etc.) Sigur exista o explicatie smug

| doriiy a răspuns:

Daca nu vrei sa aduci un preot, cauta si adu` un medium :p. Sau afla daca a mai stat cineva in casa inainte de voi. ce s`a intamplat. parca am fi pe discovery la ' a hauting ' laughing. big grinbig grin sper ca ti-am dat idei. numai bine :*

| Mihaela a răspuns:

M-ai speriat! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mai crede si tu in Dumnezeu ca de aia se intampla asa, ai sufletu urat(la figurat desigur, ca oi fi mai buna ca anna lesko laughing )
Cheama popa sfatu meu ca daca iti sfinteste casa o sa te simti mai bine si o sa vezi ca dispari "dracusorii" astia.
PS:Fugi repede si pupa crucea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@doroteea sunt de acor cu ea 100%, ca mi-e lene sa mai scriu i agree
PS:du-te ma si pupa crucea si baga psalmuri din BIBLIE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati omu in pace cu biserica frate nu trebuie sa chemi nici un popa si eu cand stau si nu fac nimic mi se pare ca ma striga maicamea sau taicamiu dar eu oricum nici cand ma striga nu le raspund daca nu insista
Si eu cand stau sa ma culc sau cand sting TV se mai aude ceva dar ma gandesc cai pisica aia blestemata care imi mai face noptii albe.
in cazu tau o fii vecinu stresat de mai sus
NU trebuie sa chemi popa nici eu nu stau bine cu religia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo lipsa de manele iti face asta trebuie sa asculti multe manele si sa-ti pui lanturi la gat sa vezi ca nu o sa ti se mai intample nimic.
Pe strada sa zici ca il idolatrizezi pe Salam.

| Blackmar a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu si bineinteles k ti se intimpla toate astea pentru ca satana te chinuie te cheama la el vede k D-zeu n este k tine si vine sa te manipuleze

| Creepypasta a răspuns:

Am facut mare roman si nu s-a postat deci da
Inca odata
Deci,nu are legatura cu dumnezeu,bcs nici nu exista dumnezeu,mda deci
Cand auzi ca te striga, nu raspunde, si nu ii arata spiritului ca ti.e frica
Si daca vrei sa afli mai multe despre spirit, si vrei sa afli de ce e acolo, foloseste ouija, dar dupa arzi tabla bcs am auzit ca este ca un portal deschis
Si in pla mea smr de ii inteleg p.aia care nici nu te cunosc si zic 'e din cauza sufletului tau negru, ca nu crezi in dumnezeu'
In pla mea pot sa motivez de ce draq cu exista dumnezeu, dar voi nu puteti explica de ce 'exista'
Sincer bag pla in credinta voastra
Si apropo, succes

| Bardasu_Emi_1993 a răspuns:

Cum adica sa nu-i dai atentie? Daca ai auzi un zgomot si ai presimti ca este cineva in spatele tau, il lasi sa te omoare sau cum ca nu inteleg? Eu am aceasta problema de 2-3 ani si nu mai pot dormi noaptea din acelasi motiv.

| AnaMariaIrina2002 a răspuns:

Hei și eu am o problema asemănătoare..de câteva zile cineva mă tot strigă..prima dată eram in camera cu mama care dormea și cineva m.a strigat ..asta s-a întâmplat pe la 1 iar a 2noapte la aceeași oră l.a strigat pe fratele meu și azi eram singura acasă și eram undeva in spatele casei și din fața casei pe unde întru in casa m.a strigat am alergat repede sa vad cine e. însă nu era nimeni..nu e prima dată când mi se întâmplă lucruri paranormale gen mai vad umbre pe pereți.și lucruri ciudate.

| Radu_Georgiana_2000_PuaO a răspuns:

Eu cred ca e grav, nici sa nu te gandesti sa aduci popa caci se poate agrava situatia, nu prea ai ce sa faci in acest caz, doar sa va mutati, daca va urmareste nu ai ce sa faci.
Mi s-a intamplat, eram mica, vreo 7-8 ani si eram la matusa mea, pe la miezul noptii m-am trezit (eu dormea-m cu matusa mea) si am auzit cum cineva suna la interfon, am crezut ca mi s-a parut caci eram obosita, apoi a mai sunat de 3 ori.Mi-a fost frica si m-am acoperit pe cap si am incercat sa adorm, dar se auzeau pasi, si atunci credea-m in fantome. A doua zi am intrebat daca a mai auzit cineva, toti radeau de mine si spuneau sa nu imi fie frica si ca am o imaginatie bogata, nu ma credeau. Intr-o noapte tot asa ma uitam cu fratele meu la un film horror(chiar daca imi e frica ador filmele horror) si am lecat la baie, eu cum ies din camera fretelui meu este usa dormitorului matusii mele si ma vedeam pe mine dar deodata am vazut pe altcineva, m-am speriat si a venit si fratele meu dar el nu o vedea pe aceasta fata si noaptea tot timpul aud pasi, vad finte, umbre dar nu am ce sa fac.