| AnaMariaIrina2002 a întrebat:

Hei ajutor..De câteva zile aud cum cineva mă strigă..Era joi și eram in camera cu mama mea, care dormea..era în jur de 1 noaptea și era liniște totală când, dintr.o dată o voce mi.a strigat numele"Irina" m.am gândit toată noaptea la asta și nu prea am putut sa dorm.a -2-a zi..cam tot pe la aceeași oră,din camera alăturată, unde doarme fratele meu s-a auzit exact că la mine, doar că îl strigă pe el "Alexandru" mi sa.a părut o voce bărbătească de data asta, data trecuta la mine, era o voce de femeie. Iar astăzi eram undeva în spatele casei și din fața la ușă de intrare iar mă strigă cineva.și din nou îmi părea a fi voce de femeie. mi s.au întâmplat mai multe chestii din astea gen sa vad umbre pe pereți.dar nu am băgat de seamă ..am citit multe chestii despre astea.dar as vrea sfatul vostru. sfatul celor care au mai trecut prin asta crying

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Umbre pe pereți nu sunt o noutate. Noaptea se intampla sa vezi multe tipuri de umbre, e ceva normal, doar ca nu ar trebui sa le iei în seama. De strigat oricui I se poate întâmpla când e stresat sau când nu doarme sa I se para ca I se pronunța numele. Ar trebui sa treci peste, nu e mare lucru. Poate fi o halucinație, poate nu. Ea te poate deranja doar dacă stai și cauți răspunsuri, te interesezi, te întrebi și alte lucruri. Halucinatia este perceperea a ceva ce nu exista, deci dacă nu exista și ești convinsa de asta, treci peste.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pai uita-te la filme de comedie,in loc sa te uiti la filme de groaza.
Poti merge la un psiholog/psihiatru,spune-i mamei daca nu se rezolva.
Sunt intr-adevar fenomene inexplicabile,dar daca te-ai uitat foarte mult la filme de groaza,cauza e destul de clara, nu?
Dupa cum am zis,uita-te la filme de comedie, seriale de comedie, vloguri de comedie, etc, desene animate, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate iti este doar frica. Am patit asta mai ales dupa ce ma uitam la filme horror. Totul este de fapt in subconstientul tau. Nu se pot intampla astfel de chestii. Nu exista fenomene paranormale ca sa zic asa

| AnaMariaIrina2002 explică (pentru anonim_4396):

De aproximativ 2luni..nu m.am mai uitat absolut deloc la filme de groaza înainte o făceam aproape zilnic si văzând că mi se întâmplă tot felul de chestii am renunțatla ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunde-i! Si vezi cine e. Daca apar umbre mergi dupa ele si incearca sa pui mana pe ele. Asa te convingi daca sunt reale sau nu. Ia telefonul si inregistreaza si filmeaza si apoi copie pe calculator. Poate poti sa scoti si bani din asa ceva daca duci filmele la cineva interesat cum ar fi mass-media. happy

| Scarbo a răspuns:

Umbre pe pereti vad si eu, nu stiu daca halucinez sau e ceva real. Asta se intampla numai noaptea, nu stiu, si nu mi-e frica, ba chiar sunt fascinat de asta. Adica se misca peste tot in camera, si cateodata acele umbre ies din pereti si se misca prin camera. Parerea mea e ca halucinez, deoarece sunt consumator de droguri, iti propun sa mergi la un psihiatru, poate fi un inceput de schizofrenie, nu te juca cu asta, si nu e nici o rusinbe sa mergi la psihiatru, sunt o gramada de oameni care merg pentru diverse probleme, cum ar fi insomnia, deci daca ajungi acolo sa nu te gandesti ca esti dusa cu capu sau ceva. Parerea mea e ca ai un inceput de schizofrenie paranoida.

| AnaMariaIrina2002 explică (pentru Scarbo):

Mersi de sfat.

| Donsavas a răspuns (pentru Scarbo):

Luând droguri, e clar de ce ai asemenea percepții false. Cu ce te droghezi? Întreb de curiozitate. Umbrele nu au cum sa fie în mintea ta, umbre sunt mereu noaptea, de la acele lumi slabe de afară. Nu înțeleg totuși de ce ai fi fascinat de niște umbre dar și eu sunt fascinat de natura, în general, deci pot înțelege.

| Cicu_Daniela_ a răspuns:

Salut.eu te cred ca am.patit și eu.ma strigat de 3 ori.era seara și eram.pe.scaun în bucătărie.am.zis ca mor de fricăcrying(