| Dillema a întrebat:

Deci povestea mea este aceasta :
Sunt cu un baiat de aproape 2 luni de zile, eu am 17 ani iar el are 26 ani. La inceput a fost frumos, numai ca parintii mei au aflat de el si nu vor deloc sa il accepte datorita varstei si trecutului lui. Am incercat sa le explic ca nu mai este asa cum a fost, ca s-a schimbat, dar degeaba! Degeaba vorbesc, ei pe mine nu vor sa ma asculte deloc. Mai nou ma ameninta ca se duc la politie si ca il denunta pentru corupere de minori sau ca se duc la el acasa si fac scandal mare sau si mai si, imi spun ca ei m-au facut si ei ma omoara ( deja m-au batut ). Eu sunt distrusa, il iubesc foarte mult pe acest baiat si nu pot sa il las! Nu ma lasa sufletu, tin la el enorm de mult. Cu toate ca le-am zis parintilor ca l-am lasat, eu continui sa ma vad cu el pe ascuns. El stie toata povestea, lui i-am spus totul si ma intelege si ma sustine si a spus ca ma va astepta, dar nu stiu cat o sa mai rabde. Eu peste 4 luni o sa fac 18 ani, a spus ca dupa ce devin majora lucrurile se vor schimba. Voi ce credeti? Va rog nu radeti de mine, dar aceasta este realitatea! Ajutati-ma si dati-mi un sfat! Nu mai pot deloc sad Il iubesc enorm de mult!

7 răspunsuri:
| Scumpilici21 a răspuns:

Heisad! eu una spun sa le spui alor tai pana de ziua ta ca o sa incetezi sa mai vorbesti cu el dar dupa ziua ta o sa faci doar ce vrei tu (o sa poti chiar daca vor chiar daca nu)...in acest timp poti sa te gandesti si la ce e mkai bine pentru tine si dupa cand ai facut 18 ani poti sa alegiwinking

| Dillema explică (pentru Scumpilici21):

Asta fac si acum.

| ShAdoWwW a răspuns:

Pai daca tipul e banos si te poate intretine e ok. Fugi cu el in lume!

| Dillema explică (pentru ShAdoWwW):

Eu nu-s pe interes! Niciodata nu am fost asa! Chiar il iubesc!

| ShAdoWwW a răspuns (pentru Dillema):

Pai nici nu am zis ca esti pe interes... fugi cu el de acasa!

| IamPeterPan a răspuns:

Esti la inceput. Cred ca este prima ta relatie cu un baiat si ti foarte mult la el. Vad ca peritnii tai sunt un pic dar poate au dreptate au experienta multa in viata. Ei iti vor binele si vor sa ai un iubit mult mai bun decat cel pe care il ai acum. gandeste-te ca sunt multi baieti care pot fi mult mai potriviti pentru tine. Nu stiu ce trecut a avut el. Eu ce iti spun iti spun din experientele pe care l-am vazut la altii si le-am trait.
O sa iti dau cateva exemple:
O fata era in postura in care esti tu acum. Parintii ei ii spuneau sa se desparta de iubitul ei. Stii cum s-a terminat relatia lor? Ea si-a luat o bataie astfel incat pielea ei nu mai era galbena sau rosie ci era mov.
Si eu pentru o fata pentru care eram sa bag mana in foc pentru ca mi se pare un inger de fata intr-un final mi-am dat seama ca este total diferit.
O sa vezi lucrurile cu alti ochi cand o sa te desparti de el si atunci cand o sa ai un iubit nou si pe care parintii tai sa il iubeasca.
Poate ca prietenul tau chiar s-a schimbat si merita o sansa merita sa ii dai iubire pentru a fii un om mai bun mai calm. Poate chiar este baiatul tau potrivit.
Imi pare rau ca ti-am pentru ce ti-am scris. Nu cred ca ce ai citit este un mod placut de tine de a rezolva lucrurile.
O sa iti pun cateva intrebari la care nu trebuie sa imi raspunzi mie. Mai important este sa ti le raspunzi tie pe larg.
- El cat de mult te iubeste? Aici ma refer la fapte nu la vorbe.
- El sigur nu te vrajeste ca sa stai cu el? E diferenta de 9-10 ani intre voi si poate sa aiba o experienta mai mare in relatii. Experienta este buna daca iti ofera ceva bine si tie nu numai placerea lui.
- Ai facut sex cu el? Daca da se vede de ce ti atat de mult la el.
gandeste-te un pic daca ai fi cu un alt baiat, imaginazati cum ar fi daca ai fi cu un baiat pe care il cunosti si e destul de ok.

| Dillema explică (pentru IamPeterPan):

Nu este prima mea relatie cu un baiat! Am avut foarte multe relatii cu alti baieti, dar niciunul nu s-a dovedit a fi asa ca el, el este unic si foarte special pentru mine!
El pe mine ma iubeste, mi-a demonstrat asta prin fapte, nu prin cuvinte!
De vrajit nu m-a vrajit. Daca era si genul ala care sa fie asa, umbla cu mai multe fete odata.El imi spune mie totul si nu se fereste cu nimic fata de mine.Stiu totul despre el si nu imi pasa de trecutul lui chiar deloc, pentru mine el este baiatul perfect si mie nu imi pasa de ce imi spune lumea.Pana la urma lumea este rea si mereu o sa vorbeasca aiurea.Pna nu cunosti persoana respectiva, cel mai bine ar fi sa tii gura inchisa apoi sa vezi cum sta treaba! Mersi mult de raspuns!