| inger-ranit a întrebat:

Deci ...stau cu un baiat de 5luni si in fiecare seara imi zice "tbx" dar nu cred ca e adev simt asta sad sa ma despart de el?!

cum sa ii dau papucii?
ce explicatii ii dau? crying

help me

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, pai de ce nu il crezi? Tu il iubesti? Nu trebuie sa ne intrebi pe noi daca sa il lasi sau nu? E decizia ta si tu sti mai bine ce relatie aveti si daca va iubiti... daca ti-a si aratat ca te iubeste atunci inseamna ca e asa si daca tii la el nu ii da papucii ca apoi poate regreti; dar daca crezi ca nu il iubesti si relatia nu merge, atunci fi sincera cu el si spune-i direct ce simti si ce iti doresti!

| Ramonaaaa a răspuns:

Si prietenul meu mi-a spus din prima zi "Te iubesc". Poate chiar simte asta. Dar daca, tu nu simti asta nu inseamna ca nu te iubeste. Poate te iubeste dar nu stie cum sa iti arate asta. Dar daca esti totusi sigura ca nu te iubeste nu trebuie sa te desparti neaparat de el.Intreaba'l daca aceste cuvinte chiar vin din suflet, chiar simte asta si nu sunt doar vorbe goale sau cuvinte. Daca iti spune ca el chiar te iubeste nu ii spune nimic.Mergi mai departe. Daca te simti ok cu el nu trebuie sa ii spui neaparat ca il iubesti doar pentru ca e "pe trend"sau doar pentru ca iti zice si el. Spune'i doar atunci cand simti asta.
Daca spune ca te iubeste si sunt doar vorbe goale iar, el, recunoaste asta atunci spune'i sa nu iti mai zica.In orice caz, continuati relatia.
Va veti bucura de timpul petrecut impreuna, saruturi, imbratisari si gesturi ce dovedesc afectiunea nu neaparat aceste cuvintehappy.

| Rukhsandra a răspuns:

Daca te intelegi bine cu el dc sa te desparti de el...
si oricum baieti spun cam prea repede tbx rolling on the floor

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Îţi zice "tbx"?
Zi-i şi tu înapoi "tbc" sau "tbz" sau... de ce nu... "tbq". O să aibă efectwinking

| Frogie a răspuns:

Pai daca tu crezi ca nu te iubeste, de ce nu vorbesti cu el despre asta ca sa te convingi? Totul se rezolva vorbind, discutand... nu ai nevoie de scuze, spune`i exact ce simti atunci pe moment! happy

| Visatoarea a răspuns:

Hmmm.cati ani ai?

| MariuZ a răspuns:

Ai si un motiv pentru care te desparti de el? Ca din ce am citit nu vad nici unul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite iti dau un sfat. fa-ti alt id cu un nume de fata si date pe el sa vezi daca te inseala.

| deea_2670 a răspuns:

Iubito, fa ce simti, traieste clipa cu el, si dp supune l la ceva test, sa vezi dk te mai tbx, sau nuhbig grin