| Sophia016 a întrebat:

Buna happy am o problema sunt cu un baiat de 5luni dar ma simt mai atrasa de prietenul lui... ce sa fac?! va rog ajutati-ma sad..multumesc

8 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Daca-ti place mai mult si crezi ca o sa tina, combina-te cu prietenul lui.La urma urmei anii trec si nu poti sta doar cu unu, trebuie sa fi cu ma multi sa vezi diferitele tipuri de oameni ca sa decizi cu care ti-ar placea sa ramai (mariti) tongue

Daca-ti place mai mult, da-i drumul.4-5 luni si asa e limita cat trebuie sa stai cu unu, ca sa ai timp sa cunosti si altii.

Sper ca te-am ajutatwinking
Ceao :*

| h3r a răspuns:

Da...și când vei fi cu ăla te vei simți atrasă de alt prieten, și tot așa...nu mai bine îți vezi de treaba ta?

Și lasă-l pe „actualul" în pace.

| MicSiRau a răspuns:

Buna si tie, ai doua variante cred..prima ar fi sa te desparti de actualul in caz ca nu simti nimic pentru el si nu ar avea rost relatia,, iar a doua varianta ar fi sa simta si acel baiat acelasi lucru pentru tine in caz ca vrei sa incepi o relatie cu el dar gandeste-te si ca ei sunt prieteni si e posibil sa nu vrea sa stea cu tine deoarece ar strica o prietenie. Decizia iti apartine dar sfatul meu e sa nu alergi dupa 2 iepuri si sa nu prinzi niciunul, iar daca nu mai simti nmc pentru actualul mai bine te desparti de el.

| Sophia016 explică (pentru MicSiRau):

Da,de exemplu, eram acum doua saptamani la biliard cu ei doi si ma uitam la prietenul lui si nu imi puteam lua ochii de la el pur sisimplu...iar prietenul meu a observat si mia reprosat cateva chestii si de atunci cand il vede si suntem impreuna face tot posibilul de al evita.

| MicSiRau a răspuns (pentru Sophia016):

Dupa cate zici nu sunt prieteni asa buni, ai putea incerca sa vorbesti cu baiatul de care iti place sa vezi ce parere are despre tine si de ce nu despre o eventuala relatie. Multa bafta.

| Michiko a răspuns:

Mai stai si analizeaza situatia ca poate e doar o atractie trecatoare, daca nu e atunci incearaca sa vb cu prietenul tau putin cate putin si sa-l faci sa inteleaga ( cam greu ) oricum tu ai acum de ales intre fericirea ta si a lui... tu alegi.

| mellamella17 a răspuns:

Deci pana acum ceva timp ti-as fi zis sa stai in banca ta, dar acum iti zi ca daca iti place asa tare de el incearca sa vorbiti.Acum 4 luni o pr mi-a povestit de fostul ei pr pe care il iubea foarte tare si l-am cunoscut si eu si mi-a placut.Am trecut peste orice si acum suntem impreuna si ne iubim foarte tare si chiar ne-am mutat impreuna.Fa ce-ti zice inima.

| Sophia016 explică:

Pretenul meu mia mai sps ca cica ala iar fi zis sa ma imparta cu el sau ceva on gen, oricum se cunosc de cand erau mici si nu pot sa le stric pretenia chiar daca
imi place de el... oricum mersii tuturor happy mati facut sa reflectez asupa a catorva lucruri happy o sa ma mai gandesc...ati dat toti niste raspunsuri wow happysi va miltumesc mult :*