| BuBuZa nU Mai cReDe iN PoVeStI a întrebat:

Deci, stau cu un baiat de 7 luni si in ultimul timp au aflat cam multi despre relatia noastra. adica noi ne desparteam doar de fata cu altii ca sa nu afle maica mea si acum stiu foarte multi despre noi, ca suntem impreuna si chiar mi-e frica sa nu afle maicamea, am incercat sa vorbesc cu ea, sa-i explic ce simt, dar nu e de acord cu aceasta relatie, nu stiu ce sa fac. Mi-e frica sa nu fiu pedepstita adica nu mi-e frica numai de asta, dar unde ma intalnesc cu el, e satulunde stau bunicii si mi-e frica si ca ma fac de ras in sat, pentru ca maicamea e in stare de asta straight face ce ati face in locul meu? sa specifil ca baiatul acela chiar tine la mine si nu vreau sa-i ranesc sentimentele nici lui si nu vreau nici sa o mint pe mama mea nu stiu, sunt cu totul pierduta straight face voi ce ati face?

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Simplu: O minţi pe maică-ta şi-ţi vezi de relaţie.
E viaţa ta nu ai maică-tii şi stai tu cu el nu maică-ta!
Uneori (deseori, în ultima vreme) părinţii doar au impresia că ştiu "ce-i mai bine" când de fapt nu ştiu nimic!

| AnonimaNo.1 a răspuns:

Cati ani aveti?

| lcornea a răspuns:

Prietena mea sta cu mine in casa de 2 ani de zile, si mama ei nu stie decat ca suntem prieteni si ca ea sta in camin. Deci stiu cum este sa ai o soacra mai dupa regulile vechi. Oricum vrei sa o dai, tot nu o sa iasa perfect.
Dupa umila mea parere, este important sa te hotarasti la ce vrei tu, sa iti calculezi riscul, si dupa aia sa iei o decizie. Daca vrei sa ramai cu el, trebuie sa fii vigilenta si sa iti foloseti capul. Daca tine la tine cu adevarat va incerca si el sa te protejeze si sa te sustina.

Have fun.