| Mysteriouss a întrebat:

Deci sunt o fata de 14 ani si imi place sa citesc si vreau niste sugestii despre niste carti de care sa nu le las din mana, genu meu ar fi cartile de groaza cu suspans, am citit 10 negri mititei si mi-a placut mult si vreau cam ceva de genu poate sa fie si ceva mai romantic nu doar groaza dar nu vreau Amurg! sau vampiri varcolaci! Vreau real!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Citeste in continuare Agatha Christie atunci. ''O crima anuntata'', ''Dusi de val'', ''Conacul dintre dealuri'', ''Oglinda sparta'', ''Nemesis'' etc. Iti recomand si Stephen King, iti recomand de asemenea ''Replay'' a lui Ken Grimwood (nu o vei lasa din mana, te asigur).

| Alynn98 a răspuns:

Citeste masca

| Georgy98 a răspuns:

Moromentii este o carte extraordinara in care se imbina comicul cu dramaticul e super, eu am citit vara asta 1 parte si jumatate din a 2 dar la vara o continu... daca vrei ceva mai romantic incerca "Scrisoarea de dragoste e super si o sa-ti trebuiasca la liceu de asemenea si morometii, sau "Valea papusilor", unele parti sunt cam-cam mmmmm, dar e povestea asta e frumoasa cauta ce carti vrei tu de exemplu singura la parinti e o carte buna pe care sigur ai sa o intelegi! FUNDA