| MorphineGirl a întrebat:

Deci sunt satena am 1. 60 40 kg ..si peste 1 luna am banchetul, sunt tunsa bob la spate pana la ceafa si in fata cam cu 2 cm peste umeri, inainte aveam paul pana la fund si ondulat am facut marea greseala sa ma tund si partea cea mai rea e ca trebiue sa imi indrept parul in fiecare zi deci e foarte ars si nu stiu cum sa mi-l aranjez la banchet pentru ca daca il las desprins dureaza doar 2 ore si se increteste si arata foarte urat deci vreau ceva idei in legatura cu parul happy si ceva rochi sa se asorteze cu coafura depreferat corset si jos cu volanase de preferat rochie neagra happy
Si inca ceva cati cm sa aiba tocul pantofilor si avand in vedere ca sunt slaba pentru inaltimea mea si am putin "spatiu"intre picioare cat de lunga sa fie rochia?
Dau funda la cat v-am innebuit cu intrebarilelaughing

2 răspunsuri:
| rousz a răspuns:

Eu as spune mai ales daca esti si slabuta sa-ti pui in valoare corpul printr-o rochie mulata si nu lunga nu cred ca parantezele sunt o problema daca tu te accepti asa cum esti te vor accepta si ceilalti cu siguranta!

| Vampirutza a răspuns:

La mine la banchet s-au purtat rochii mulate.
La cut te-ai descris cred ca ti-i s-ar potrivi asta http://shopping.flu.ro/......seara.html
Daca nu-ti place mai sunt multe rochii la care te poti uita pe acest sait.
Ca si coafura ai putea sa il ondulezi(arata super), si daca ai zis ca nu-ti sta foarte mult ai putea sa dai cu niste fixativ.
Rochia ar trebui sa fie cam pana la genunchi dar sa nu-i depaseasca.
Pantofii pot sa fie cat de inalti vrei, dar eu as alege ceva cu un toc de 8-10 centimetri, daca ar fi mai inalt nu ai putea rezista tot banchetul (daca ai dansa).
Sper ca te-am ajutat;).