| coolgirl97 a întrebat:

Deci! Vreau rasp! Am o prietena de la 6 ani si o am de 8 ani prietena
De 2 ani dorm la ea si suntem foarte apropiate
Ieri am chemat-o sa vina cu mine si scoala mea la un concurs la care m-ai venise
Ea mi-a spus ca are mditatii la 4 jum dar acest concurs tinea pana la 3 a tot bagat strambe
Eu i-am spus ca bine!
Si ea pa si o inchis telu!
Azi m-a sunat si si-a dat seama intr-un final ca sunt suparata! Apoi m-a intrebat de ce sa fiu suparata ca nu am de ce
Si eu i-am spus ca ei i-o fost greu sa imi spuna adevaratul motiv pentru care nu vine cu mine mai bine m-o mintit si si-o batut joc de mine cand de fapt ea nu avea chef sa isi miste fundu din casa (Scuzati exprsia!)!
Ea spunea ca ce asa mare lucru ca nu mi-o spus asta!
Si eu m-am enervat si i-am zis multumesc ca ti-ai batut joc de mine si am inchis telu nu m-a sunat azy sa isi ceara scuze sau ceva! Nu stiu ce sa cred sunt dezamagita!

pareri? Va rog chiar am nevoie
Dau funda...

Răspuns Câştigător
| Narcissa a răspuns:

Heyy.
1.imi pare rau pentru tine...
2. Daca sunteti prietene de atata timp nu trebuie sa faci o greseala atat de mare pentru un motiv atat de mic... Poate chiar ii pare rau.Si nu vroia sa te supere dar nu stia cum sa iti spuna ca nu vrea sa vina...Nu strica o astfel de prietenie.Prieteni adevarati gasesti ff greu sad
Aminteste`ti :
Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece
Sa-ti amintesti ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna treceti peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOClove struck

3.Multa bft!

4. Funda?blushing:*

5 răspunsuri:
| DeEAஐ a răspuns:

Poate a avut si ea o problema de rezolvat, ceva ce nu iti putea spune(unele lucruri sunt menite doar pentru persoana ta)nu trebuie sa fi suparata ca nu ti-a dat un motiv pentru care a refuzathappydaca sunteti atat de bune prietene trebuie sa o intelegi! eu nu consider ca si-a batut joc de tine, nu poti spune asta! daca te mintea ca vine si nu aparea atunci ai fi fost indreptatita sa ii ceri niste raspunsuri si chiar ar fi fost politicos sa iti ceara scuze! incearca sa mai vb cu ea fara sa o acuzi sau sa o faci sa se simta vinovata de ceva! poate asa o sa primesti un raspuns clar!

| Patricia a răspuns:

Nu e in totalitate vina ei, trebuie cateodata sa ne gandim cum ar fi sa fim in locul celeilalte persoane.
Ea poate nu a vrut sa-ti zica direct ca sa nu te superi
Nu te-a sunat (cel mai probabil) pentru ca vrea sa te mai linistesti, sa iti mai treaca
Poate chiar i-a fost lene sa mearca, poate nu a mai vrut sa mearga la acel concurs...Nu si-a batut joc de tine, nu a vrut sa-ti zica...trebuie sa o intelegi si tu pe ea.Inteleg.esti dezamagita ca nu si-a cerut scuze.mai asteapta putin, o sa-si cearawinking

| Delire a răspuns:

Buna:incearca tu sa vorbesti cu ea,lasa orgoliul! uneori simtim nevoia sa fim singuri,sau nu mai avem chef de nimic, poate asta a simti si ea! nu renuntza la prietenia voastra, bye>:d

| Mirυnα_5003 a răspuns:

Eu zic sa o intrebi care era adevarul motiv pentru care a ezitat sa vina, ca sa lamuriti.
Apoi discutati pe tema asta, dar nu-i nevoie de cearta, mai ales intr-o prietenie asa de veche love struck.

| Love_4994 a răspuns:

Intr-un fel ai dreptate dar nu ar fi trebuit sa vorbesti asa cu ea din cauza unui concurs la care nu a avut chef sa vina.E pacat sa se strice o prietenie pentru un nimicsad. Incearca sa fii putin mai intelegatoare si sa va impacati.happy