| ZuZu_2439 a întrebat:

Decii. mie imi place de un baiat. da nu cred ca si-a dat seama.desi i-am dat multe indicii.si tot imi zice ca trebuie sa`si gaseasca repede o prietea ca nu mai poate si tot de asta.As vrea niste statusu`ri potrivide! si nu vreau comentari sau faze de astea. i problema mea ce fac. fundita pentru cele mai bune :-xx

3 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul!

Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC

Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine

Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei

Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine?

| sagetator a răspuns:

Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger."
( Victor Hugo )

"Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima." (Gabriel
Garcia Marquez)

"In prietenie, toate gandurile, toate dorintele, toate asteptarile se nasc in tacere si se impart intr-o bucurie muta."
(Kahlil Gibran)

"Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului."(Shakespeare)

"Iubirea este aripa daruita de Dumnezeu sufletului, pentru ca sa urce pana la El."
(Michelangelo)

"Iubiti-va unul pe altul, dar nu incatusati iubirea."
(Kahlil Gibran)

"Dragostea este misterul dintre doi oameni, nu asemanarea dintre ei."
(John Fowles)

"Dupa un anumit timp, omul invata sa perceapa diferenta subtila intre a sustine o mana si a inlantui un suflet, si invata ca dragostea nu inseamna a te culca cu cineva, si a avea pe cineva alaturi nu e sinonim cu starea de siguranta, si asa, omul incepe sa invete...

Cu timpul intelegi ca daca ai ranit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodata prietenia nu va mai fi la aceeasi intensitate"

Ajungi cu timpul sa intelegi ca adevaratii prieteni sunt numarati, si ca cel care nu lupta pentru ei, mai devreme sau mai tarziu se va vedea inconjurat doar de false prietenii.

"il iubesc da prostu nu-si da seama."

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut iar prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Si la tine ma gandeam

| iReal96 a răspuns:

Pai.sa-ti spun sincer parerea mea.eu cred ca si-a dat seama ca il placi.asa sunt si eu.eu o fata de la scoala.vine la mine ma mangaie etc.si eu ii spun mereu ca nu am prietena.ca ar trebui sa-mi recomande pe cineva.desi stiu ca ea ma place deci concluzia: spune-i in fata ca il placi.si intreaba-l daca vrea sa fie cu tinewinking cel mai bine asa