| alexandre a întrebat:

L-am cunoscut pe acest baiat acum ceva timp. E din gasca cu care umblu. Problema e ca si prietena mea cea mai buna il place. Tipul s-a dat la mine, insa eu am prieten si nu prea l-am bagat in seama.Desi imi placea ingrozitor de mult.Parea genul de baiat perfect pentru mine. Apoi, vazand ca ii refuz avansurile s-a dat la prietena mea cea mai buna, care, din cauza ca e singura, l-a acceptat imediat.Problema e ca tipul cat sunt eu in preajma nu prea o baga pe ea in seama, nu vrea sa aiba o relatie cu ea. M-a pupat pe buze intr-o zi.Prietena mea a aflat si s-a suparat ingrozitor de tare.Acum ma face in toate felurile.Nu vreau sa am foarte multe de aface cu el, chiar daca as ucide pentru un tip ca el. Vreau sa fie totul bine. Voi ce ziceti sa fac?

5 răspunsuri:
| CryssCrySta a răspuns:

Lasa-l sa se desparta de prietena ta si apoi fa ce vrei cu el dar inainte cereti scuze de la acea prietena si explica-i cum s-a intamplat.

| ChristtineA a răspuns:

Pai.din moment ce.l placi nu ar trebui sa il refuzii.
dar daca el e cu prietena ta cea mai buna.
poti sa.ti iei gandul. sau daca tii chiar asa de mult ai putea sa.i spui prietenei tale cele mai buna [cea care sad dat baiatul respectiv]
Si iubitului tau actual.happy
Funda::X?

| SmileBăi a răspuns:

In privinta cu prietena ta, spune-i ca nu ar avea motiv sa se supere pe tine pentru ca el te-a pupat pe tine fara sa stii...Iar in privinta cu acel baiat, spune-i ca ti-ar placea sa fii cu el doar ca nu vrei sa o raneasti pe prietena ta cea mai buna.Iar daca te place cu adevarat, te va intelegehappy

Sper ca te-am ajutat si multa bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ii dai importanta cel mai bine. Inseamna ca este un c****r. Si spune-i si prietenei tale chiar daca ii convine sau nu. Sa nu il mai bage in seama. E destul ''buna'' si ''ce faci?'' si atat. Bafta!

| claw13 a răspuns:

Stai langa prietenul tau si ignora-l