| anonim_4396 a întrebat:

Despre ce ar trebui sa vorbesc cu o fata pentru a nu se plctisi sau ce ar trebui sa spun funda.

4 răspunsuri:
| OtipaOarecare a răspuns:

Fa-o sa rada, glumeste(dar nu glume seci, fetele le urasc)cauta un subiect comun daca o cunosti, despre ce mai face, mai povestete niste intamplari haioase interesante; trebuie sa tii cont si de personalitatea ei

| Tommitza a răspuns:

In primul si primul rand, pune-i intrebari despre ea, ca sa observe ca te intereseaza. Glumeste cu ea, nu pe seama ei (asta la inceput, mai incolo vei putea si pe seama ei), daca are vreo dilema, da-i sfaturi, intreab-o de filme, muzica, hobby-uri, vorbiti de lucruri penibile care vi s-au intamplat, radeti impreuna. Si nu uita de gesturile obligatorii cu deschisul usii, sa nu astepti sa faca ea conversatie, fa tu primii pasi, etc.
Baftaa! (Nu te panica, nu fii crispat, fetelor nu le plac baietii pampalai)

| kufneriris a răspuns:

Păi mai întâi făo să râdă.
Dacă o vei face să râdă te va considera amuzant şi va intra mai des într-o conversaţie cu tine.Fii atent la ce îi place să facă şi porneşte un subiect de discuţie pe tema aia.
Oricum... dacă va râde păi nu se va plictisi happy

| frumos32 a răspuns:

Spune niste glume nu exagerate
vorbiti despre ceva in comun
povesteste cu ea o intamplare amuzanta
succes