| WhiteWings a întrebat:

Diazepamul se da cu reteta sau si fara? stiti cat costa?

Răspuns Câştigător
| gabriela_7862 a răspuns:

Diazepamul se da numai cu reteta pentru ca este un medicament considerat stupefiant/toxic si costa 0.86 ron (adica 8.600 lei vechi) sau 0.99 ron (adica 9.900 lei vechi), pretul fiind altul in functie de producator. pretul lui foarte mic nu trebuie sa te faca sa consideri ca este foarte accesibil, pentru ca niciun farmacist/asistent farmacie responsabil nu-l va elibera fara reteta speciala.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numai cu reteta.

| AvalohAlyn a răspuns:

Se da cu reteta si are foarte multe reactii adverse. E un medicament care doar medicul ti-l poate prescrie.

| ing. a răspuns:

Diazepamul se da cu reteta si e destul de ieftin.Cam 10 lei. Oricum, este destul de ieftinwinking.
Pa`pakiss

| Andreea24 a răspuns:

Da, se da cu reteta si nu e foarte scump, in jur de 10 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire, cu reteta! Sic!