| Dragon01 a întrebat:

Diferente intre taranii de oras si taranii de la tara?
Adica diferente intre cei care stau in oras, s-u nascut in oras, au crescut in oras, dar de departe se comporta ca niste tarani.
Si cei de la tara, care s-au nascut, au crescut la tara si ajung in oras odata cu continuarea studiilor.

Răspuns Câştigător
| gianina14 a răspuns:

Imi place comentariul tau. Cei mai multi, la intrebarea asta incep sa jigneasca taranii de la tara...

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Taranii de la tara sunt civilizati.
Taranii de la oras sunt acele persoane cu apucaturi animalice care se cred in jungla.

| UbexFlo a răspuns (pentru gianina14):

Da, stiu

| gianina14 a răspuns (pentru UbexFlo):

Imi place comentariul tau. Cei mai multi, la intrebarea asta incep sa jigneasca taranii de la tara...