| AlexandraBrb a întrebat:

Din casa a 5 au venit colegi noi printre care și un băiat pe nume Mihai care îmi face viata un calvar. El a fost în aceasi clasa cu ce mai buna prietena a mea și fratele ei care au venit tot din a 5-a. Părinții lui sunt divorțați și sunt în Canada. Poate și pentru acest lucru. Eu am avut o prietena și ne-am certat dar peste vreo 2 ore ne-am împăcat și după asta el tot spune ca bârfesc oamenii. Au fost 2 ore și nici nu mai ridicat din banca și în plus, eu nu bârfesc. Avem un mare grup al bârfitorilor în clasa în care e și el e ca i-a spus și diriginta. Cu mine nu are nimeni nimic în afară de el și cu el are toată lumea ceva. Toți sau plâns ca îi bârfesc și spne lucruri jignitoare. Nu pot vorbi cu cineva fără ca el sa apară și sa zică ceva ce nu e adevărat și persoana de lângă mine a nu mai vrea sa vorbească cu mine. Eu nu im-am făcut nimic, nu știu ce are de când sunt prietena cu Elena, fata care a fost în clasa cu el. Chiar astăzi Elena l-a întrebat ce are cu mine și el a zis ca multe. Mereu mă face bârfitoare, telenovelista, și alte chestii care nu sunt adevărate și nu au nici un sens. O colega i-a spus dirigintei și face și mai rău. E tipul de băiat gen fata. Și Elena sta mult cu el pt ca părinții lor au fost la sc împreună.
Ce pot sa fac? Deja nu mai suport. Ganditi-va cât de rau e ca doar din cauza lui vreau sa mă mut la alta școală. Nu faceți glume proaste și fără rost. Deci ce sa fac?

1 răspuns:
| MistretulPufos a răspuns:

Ignora-l, dupa ceva timp o sa se plictiseasca si o sa te lase in pace