| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza mintea imi joaca feste.

De la ce provine frica de intuneric si cum pot scapa de ea.
Cum pot invinge tracul de a vorbi in fata oamenilor?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frica de intuneric e ceva comun sa stii,pur simplu e o frica genetica,noaptea cine iesea din pesterea o pune-o grav, posibil de asta, prin experiente, vorbeste cu mai multe persoane cu incetul vei vorbi tot mai mult, vezi de a vorbi cu cineva pe skype, messenger de aici de pe TPU sau de oriunde

| IonelaS12 a răspuns (pentru RAY):

Pai eu tot am incercat sa vorbesc cu tiferite persoane.dar imi e frica sa nu ma fac de ras. poate zic ceva gresit si or sa rada de mine stiu ca toate astea sunt doar in capul meu..si de ani buni tot incerc sa trec peste teama de a vorbi!

| RAY a răspuns (pentru IonelaS12):

Poti vb cu mine ionela

| Violleta2022 a răspuns:

Frica de intuneric este foarte comuna la copilasii mici.
Nu-i nimic, roaga-ti parintii sa alse lampi de veghe aprinse noapte sau dormi cu o lampa aprins ain camera.
Odata ce vei mai creste, va trece si frica asta.