| 012345678 a întrebat:

Din ce origene fac parte tiganii?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiganii sunt proveniti din India, au migrat in Europa si s-au combinat cu alti oameni de origini diferite. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rromii(țiganii)îsi au originea în India medievală. Sunt indieni de fapt.În țarile astea au ajuns fie migrând, fie aduși ca sclavi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt indieni corciti.

| Hakuouki a răspuns:

Au fost nomazi, au venit din India, au fost sclavi, s-au combinat cu alte natii (turci, unguri, romani) si dupa ce a fost abolita sclavia au ramas aici. Eu asa stiam.

| tsal24 a răspuns:

Indieni adusi in Romania ca sclavi.

| Cristizz21 a răspuns:

Unii au origine turca iar restul se crede ca au originile undeva in africa, desigur stabiliti in batranul continent cu foarte mult timp in urma.

| IDnxI a răspuns:

Cred că din India.

| TiAn_Cris_Cris_1998 a răspuns:

Romi cred happy