| realitate a întrebat:

Din ce stil de muzica se trage rockul?

Răspuns Câştigător
| Adelina_5610 a răspuns:

Eu am invatat la scoala putina muzica si mi-au zis adica am vazut in carte ca rock-ul se trage din jazz... dupa din jazz s-a tras rock'n'roll apoi toate celelalte categorii al rockuluihappy... daca e ceva gresit nu e vina meahappy cartea e de vinatongue

3 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Rock'n'roll big grin

| dinusinziana a răspuns:

Nu se trage din nimic happy alte genuri se trag din rock..rockul este "the godfather" laughing

| smooky a răspuns:

MUZICA CLASICA>muzica rock`n`roll (care te refereai tu)>jazz, blues, restul genurilor