| AIexandra a întrebat:

Din greseala mi-a curs un strop de corector pe pantaloni. I-am spalat dar nu a iesit decat foarte putin. Cu ce as putea sa ii spal sa iasa? Ms.

3 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

Petele de corector se curăţă doar de pe suprafeţele uscate, dar se imprimă definitiv pe alte suprafeţe. În anumite condiţii, este posibil ca petele să fie curăţate prin folosirea unor şerveţele cu alcool sau a unui prosop de hârtie îmbibat cu alcool. Dacă petele sunt pe haine, prespălaţi suprafeţele afectate cât mai repede, după care spălaţi hainele în mod obişnuit.

| AlexLalaLove a răspuns:

Cu sapun Dove, d`ala verde, freci pana iese.

| Roxaniki98 a răspuns:

Incearca sa folosesti venish sau daca nu merge daca pui detergent de vase direct pe pata big grin laughing e cam ciudat dar merge big grin