| anonim_4396 a întrebat:

Din moment ce vreau sa lucrez in Germania (sau alta tara) in afara de transport mai trebuie sa platesc si alte taxe cum ar fi, o taxa pentru cei ce-mi gasesc locul de munca?

Va rog, un sfat mi-ar prinde bine din partea celor ce sunt in cunostinta de cauza. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Sunt cazuri in care trebuie sa-i platesti pe cei ce-ti cauta loc de munca, dar nu taxa ci o suma oarecare o data la primul salar!
Dar eu iti sugerez ca persoanele astea sa fie ultimii la care ai apela!
Cauta-ti loc de munca prin : prieteni, rude, cunoscuti... Bafta!