| Mirceadumb a întrebat:

Dintre luptatorii anti-tero si militarii care lupta in Afganistan care vi se mare ca sunt mai pregatiti sa faca fata unei situatii? sau aman2 sunt asemanatoare? cei care merg in Afganistan au o pregatire mai buna si mai intensa fata de un soldat obisnuit?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt pregătiți. Acolo este război real, acolo îți riști viața, acolo se moare, acolo ești militar, acolo aperi țara ta, ca răul să nu se întindă până aici.