| nikken a întrebat:

Diriginta noastra ne- a intrebat daca vrem sa punem cate 15 lei si sa cumparam cate un cadou unui coleg si noi am spus da.
Problema e ca am tras la sorti iar eu m-am nimerit cu o fata.
Ea invata si eu nu am nici o legatura cu ea.
Stiti ce cadou as putea sa-i cumpar?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

I-ai ceva care să reprezinte Crăciuni, de exemplu: un ren micuţ, un moş Crăciun. Mergi şi tu printr-un magazin şi orientează-te în funcţie de preţuri.

| Cristina8145 a răspuns:

Un fular, o pereche de manusi, bijuterii(inel, cercei, bratari, lantisoare), o carte, parfum.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Din cate inteleg, vad ca vrei sa te incadrezi in 15 lei, ceea ce inseaman ca nu poti opta pentru cosmetice, parfumuri, posta, accesorii, hhaine etc, pentru ca acestea sunt mult mai scumpe pentru a fi de calitate. te sfatuiesc sa te interesezi de la ea personal sau de la cea mai buna prietena ce preferinte are ea in materie de muzica, literatura te cis sa tii cont de acestea in alegrea cadoului. Ii poti lua, spre exemplu, o cutie de bomboane fine de ciocolata si o carte frumoasa, din genul pe care le citeste ea, si sa-i scrii pe prima pagina o dedicatie cuocazia sarbatoruilor siu sa te semnezi sau un CD cu muzica ei preferata ori un DVD cu un joc video daca o pasioneaza acestea. Ai mai putea opta pentru un obiect decorativ legat de Craciun, o iconita cu Nastrea Domnului daca e credincioasa sau o esrafa fina, din matase naturala(sunt la 15-20 de lei), cu un imprimeu dragut, eventual pe baza culorii ei preferate(culoarea pe care observi ca o poarta cel mai des, spre exemplu). Bafta!

| nikken explică (pentru Euletitia):

Ms Euletitia, dar daca poti zi-mi ceva pana in 100 lei ( diriginta a zis ca de 15 lei) dar ca sa fie un cadou frumos sunt dispus sa dau mai mult.

| Euletitia a răspuns (pentru nikken):

Buna! Daca e pana in 100 lei, poti opta pentru un parfum fin, eventual daca ai avea cum afla care e preferatul ei, pentru ceva cosmetice(ruj, farduri etc), pentruo trusa de manichiura au pentru un pulovar dragut si deosebit, in culoarea care ii place ei. sau ramai tot pe ideea cu o carte ori un CD ori un obiect decorativ daca nu vrei ceva foarte pretentios, ca sa ma exprim asa. Bafta!

| pusitaaaa20000 a răspuns:

Un parfum, pare ciuadat dar si o caciula cu manusi fular o carte.te dai in vb cu ea si o intrebi care este cartea ei favorita si nu o are...