| PaintUrLife a întrebat:

Doamne Dumnezeule, ajutati-ma va rog.Deci asta e situatia, sunt singura acasa.Cand am fost la toaleta mi-am gasit chilotii rosii.Cand am dat cu hartie igienica, si aia era rosie.Nu asta ma deranjeaza (ca poate mi-a venit ciclu) ca sunt la varsta de 14 ani. Ceea ce ma sperie e ca nu am avut nici un fel de durere de burta sau ceva,ma simteam destul de normal, ca in fiecare zi.E posibil sa-ti vina menstruatia fara sa ai simptome? ...sunt speriata.

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Buna!
Este posibil, bineinteles, adica e chiar sigur in situatia ta.
Nu intodeauna iti vine cu cureri de burta. Eu am aproape 15 ani si prima data cand mi-a venit, acum 3 ani, nu am simtit nimic, nici o durere, nici ca sunt uda, nici nimic. Doar m-am trezit patata.

Nu este nici o problema, oricum era cazul sa iti vina la varsta asta. Ia-ti un absorbant, si stai linistita, o sa apara si durerile menstruale.

Vorbeste cu mama ta cand vine si ai grija.
Bafta!

| PatyKan a răspuns:

Nu te panica. E normal, mai ales la varsta ta. Simptomele sunt diferite de la femeie la femeie... Sunt unele care au dureri de burta/cap si sunt altele care nu au nicio problema.
Calmeaza-te si sun-o pe mama ta. Sigur ea te va linisti! happy

| BornToBeBored a răspuns:

Nu orice fată are simptome când îi vine ciclul big grin. Organismul diferă de la fată la fată. mie una când mi-a venit am stat un weekend (vineri, sâmbătă, duminică) cu dureri de cap, burtă şi îmi venea să vărs. iar luni la şcoală m-am trezit că-mi venise laughing. Deci nu e o problemă că nu ai avut simptome. nu ai de ce să te sperii. stai calmă şi fi atentă :*.

| dyya a răspuns:

Stai linistita ca nu ai nimic. Nu e obligatoriu sa simti durere sau orice altceva. Cel mai bine ar fi sa ta bucuri ca nu ai astfel de simptome, desi s-ar putea sa apara pa parcurs.

| covrigel19 a răspuns:

Da e posibil ..de ex sh mie mi s-a intamplat la fel.sh acum lfl decat daca sunt racita ma doare burta daca nu nu ma doare nimic bafta...big grin