| Lur656i a întrebat:

Sunt foarte speriata. Ieri trebuia sa-mi vina menstruatia, dar m-am trezit dupa urinat pe hartie cu o scurgere maro. La fel si azi dimineata. Precizez ca am exact aceleasi simptome ca la ciclu. Acum 4 luni am facut sex neprotejat, dar nu a ejaculat in mine, iar de atunci mi-a venit ciclu normal (il am regulat). Ce poate fi? va rog nu ma speriati mai tare...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste eliminare fractionata de endometru si precede menstruatia. Se datoreaza unei dereglari menstruale. Dupa terminarea sangerarii mergi la consultatie la ginecologul care te vede de obicei.

| Lur656i explică (pentru Brigaela):

Nu am mai avut niciodata pana acum

| Brigaela a răspuns (pentru Lur656i):

Atunci alege-ti urgent un ginecolog foarte bun. Era obligatorie o consultatie in prima luna de la inceperea vietii sexuale si apoi regulat, macar una pe an. Nu inteleg cum este posibil sa fi avut contact sexual in urma cu 4 luni si sa nu fi ajuns, in atata amar de timp la ginecolog. Urgent, maine, alege cel mai bun ginecolog la acre poti ajunge in ziua in care se opreste sangerarea si fa-ti programare. Ai amanat incredibil si periculos de mult.

| ριтιq a răspuns:

Nu-i nici o problema! Daca nu-ti venea deloc in astea patru luni te puteai ingrijora! Dar asa nu ai de ce :*

| princess87 a răspuns:

Stai linistita k o sa-ti vina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred să fie vreo problemă...

Uneori, la unele fete/femei, apare o scurgere maronie la începutul menstruaţiei ( 1-2 zile, sau DOAR câteva ore ) şi/sau 1-2 zile la sfârşitul menstrei.

Deci, NU ai de ce să te îngrijorezi!

Toate cele bune.

| h3r a răspuns:

O să-ți vină, de asta poți fii sigură.