| Anne2000 a întrebat:

Doare mai tare cand iti faci analizele sau cand iti pune o perfuzie? Anul asta mi-am mai pus perfuzii ca mi-a fost rau dar acum trebuie sa-mi fac analizele ca nu le-am facut de foarte mult timp dar mi-e foarte frica, Doamne incep sa plang numai cand ma gandesc. E aceeasi piscatura? E diferit?

4 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Daca te referi la faptul ca iti ia sange, nu iti pune nicio perfuzie, aia e cu totul altceva. Durerea depinde de tine si de asistenta. Uneori doare, alteori nu chiar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E la fel, doar ca analizele sunt gata intr un minut, perfuzia sta acolo si zile

| Lavii007 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie frica, in cateva secunde scapiwinking Mie mi se pare mai dureroasa perfuzia deoarece intra mai mult in vena. Deci fara frica.

| Anne2000 explică:

Va multumesc mult! Incepe sa nu-mi mai fie asa tare frica. Eu faceam perfuzie si stiu ca ma pisca putin si ma temeam mai tare sa-mi ia analizele.