| aurora23 a întrebat:

BUNA TPU! Eu sunt clasa a 8-a si as vrea sa intreb despre bilingv orice informatie este de folos.Ce se da la proba scrisa, ce intrebari se pun la proba orala si daca puteti sa-mi dati un site cu teste de bilingv si sa-mi dati si cateva sfaturi cum v-ati pregatit voi pentru bilingv.Dau FUNDA :-)

Răspuns Câştigător
| PFA a răspuns:

La proba scrisa sunt subiecte gen "completeaza spatiile libere cu conectori", "alege varianta care se potriveste in spatiile libere" etc. Nu tin minte sa fi avut vreo compunere la proba scrisa. La proba orala, vei primi un bilet cu un text, si parca niste intrebari sub el. Vei sta in banca cu biletul si vei avea vreo 5-10 minute sa citesti textul si sa te gandesti pana iti vine randul, dar nu este greu.
Eu am dat examenul de bilingv pentru engleza acum 2-3 ani, deci s-ar putea sa se fi schimbat cate ceva pana acum.