| Pisicutza_7612 a întrebat:

Draga TPU.As vrea sa stiu parerea voastra.Aseara am vb la tel ca prietenul meu si a inceput sa imi zica ca a iesit cu doua fete in gold, ca cica ele au vrut sa se plimbe.si una dintre ele a vrut sa fie cu el.si cica el i-a zis ca nu. apoi cu inca una din sarbi. a fost la o sarbatoare acolo si eu am fost cu el da numa pana pe la 6. ca a trebuit sa vin in oras... el sta intr-un sat aproape de sarbi si a ramas mai mult...si cica a facut cunostinta cu 2 fete.si una se tot baga in seama cu el.si la luat de mana si la dus intr-o parte si l-a intrebat daca vrea sa fie cu ea. dupa mi-a zis ca eu vazut bratara pe mana(are o bratara de la mine.cu jumatate de inima.si eu am una ) si l-a intrebat daca are prt si el a zis ca da.si de multe ori mia mai pove.ca a iesit in sat si ba le lua pe fete de dupa cap.si se juca ca ele.si nu stiu ce.si aseara i-am zis ca daca continua asa nu o sa mai fim mult timp impreuna.adica eu ma simteam naspa ca el imi povestea cum s-a dat el la fete.si am inceput sai povestesc si eu de un baiat care ma place.si care vrea sa fie cu mine.si tot ma cheama in oras.nu stiu daca am facut bine dar nu mai suportam sa il aud crying Dupa a inceput sa imi zica ca el putea sa fie cu multe fete.si ca de mult putea sa ma lase. da el ma iubeste.si vrea sa fie numai cu mine. dar oricum, nu am mai crezut nimic din ce mi-a zis.Acum nu mai am incredere in el si aseara m-am tot gandit. daca peste tot are admiratoare dc naiba mai e cu mine.si dc imi tot pove mie de ele? Ma disperasad Eu il iubesc ff mult, si vara trecuta am fost impreuna cu el, adica din vara si am fost vreo 7 luni, apoi ne-am desp.si acum iar suntem impreuna ca nu am reusit sa ne uitam, faza e ca eu sunt din oras si el sta mai departe intr-un sat si toti imi spuneau ca relatiile la distanta nu tin, si el mi-a zis ca sa am incredere in el.ca si el are in mine si asa va tine mult relatia. dar acum cum sa mai am incredere in el daca se da la toate fetele.si tot imi spune ca nu sar desp nikiodata de mine pentru alea. apoi eu nu mai inteleg nimic. voi ce ati facecrying? Simt ca ma inseala.

5 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Eu cred ca poate el iti povesteste toate astea tocmai ca sa iti demonstreze ca tine la tine si ca nu s-a desp de tine pentru multe fete care au vrut sa fie cu el. Nu stiu, poate fi si asta o varianta.

| PisicaRoz a răspuns:

Lasa-l ca e un prostoh go ondupa ce se intalneste cu alte fete iti zicelaughingca sa te simti si mai rau...al dracu bou

| Roxxyane a răspuns:

In primul rand, stai linistita... daca el ti-a povestit despre acele fete inseamna ca: ori este o persoana sincera cu tine, ori te minte si ii place sa te faca geloasa. Poate, de fapt este sociabil si dragut cu lumea si nu neaparat te inseala. Ispitele apar peste tot, mai ales ca voi nu sunteti mereu unul langa altul. Spui acolo, ca ati fost impreuna 7 luni apoi v-ati despartit si impacat. Deci in perioada asta, ai avut timp sa-l cunosti cat de cat. Si nu ar trebui sa te desparti de el, doar pentru ca ai impresia ca te inseala.Trebuie sa fii sigura daca ajungi la acest pas. Doar nu vrei sa suferi nu-i asa? Cel mai bine ar trebui sa discuti cu el personal si sa-i observi gesturile,comportamentul sa vezi si tu daca tine la tine. Este incantat la telefon cand iti vorbeste despre acele fete? Se poarta frumos cu tine? Te suna mai mereu? etc etc. Astfel de intrebari ar trebui sa ti le pui tu singura. Fa in asa fel,incat sa nu ajungi sa fii ranita. Nu e ok sa se dea la toate fetele, asa cum spui tu, insa poate ii place doar sa se simta puternic cucerind mai multe fete. Oricum, nu pune la suflet toate lucrurile astea si mai iesi si tu cu prietenii prin cluburi, ocupa-te si de tine, nu numai de relatia asta. Mult succes, orice hotarare ai lua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Halal relatie, asa ceva nu e normal. Prietenul tau minte cu nerusinare ca sa te faca geloasa sau ca sa-ti arate ca e e un mare gigolo. Eu la-s trage un pic de maneca si ia-s spune ca ma deranjeaza povestioarele lui, clar ireale, iti spun eu, frate cum de abia sa te intalnesti cu o fata si dupa aia sa te ia de mana si sa te mai intrebe daca vrea sa fie cu tine, nimeni nu face asta.Nici nu stie sa minta.
Eu m-as despartii de el nu suport minciuna straight face.

| andreeea12345678910 a răspuns:

El tine mult la tine si mai bine nu strica relatia ca m-ai tarzuio sa iti patra rau