| MelissaGreenEyes a întrebat:

Dragi elevi, dupa cum ati auzit Funeriu vrea sa lungeasca vacanta de iarna cu 3 saptamani si sa o scurteze pe cea de vara. Voi ce preferati? Sa mergeti la scoala iarna sau vara cand ar trebui sa fiti pe plaja sau in piscina, la bunici, la munte ori undeva in vacanta. Astept parerile voastre.

11 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Parerea mea este ca mai bine mergem iarna la scoala, deoarece acele 12 zile sau cat avem vacanta iarna ne ajung pentru a merge de 2-3 ori la munte, pe partie sau ori unde altundeva. Dar vara, sa fim seriosi! In scoala murim de caldura, si cu totii dorim ca vara sa mergem la mare, sa stam de dimineata pana noaptea pe plaja sau in piscina, ori sa mergem in alta tara. unde e mai frumos, cu vaporul laughing
In fine, parerea mea este ca mai bina lasam vacanta de iarna de 12 zile cred, si cea de vara. 100 zile!

| A12NDRA a răspuns:

Domane fereste, scoala vara nu se poate, mai bine merg iarna, ma mai joc cu astia din clasa cu zapada.Vara daca o sa ne puna sa mergem la scoala pai eu mai bine chiulesc, zic ca am racitlaughing si ma duc pe plaja.

| Thunderstruck a răspuns:

Sper sa no lungeascacrying o sa fie 35 de grade+ si o sa facem sclstraight face o sa murim de cald si o sa avem si note mai mici

| minnieee a răspuns:

Ala ii prost daca o lungesteoh go on.Nu gandeste...Cine are chef sa mearga vara pe canicula la scoala? Si mai ales ca iarna nu-i intotdeauna zapada.Ar putea sa lungeasca vac de iarna cu o saptamana, dar sa nu scada din cea de vara ca nu moare nimeni.

| Klaaa a răspuns:

E o porcarie sa lungeasca vacanta d iarna si sa o scurteze p'aia d vara...

daca atat il duce mintea p el... ce crede el ca noi iesim iarna p geru ala afara sa ne jucam sau iesim vara cand e soare si frumoss:X

eu prefer sa o lungeasca paia d vara ca inca 3 saptamanilaughingrolling on the floor

j pasta d iarna sa o lase asa

oricum eu urasc vacanta d iarna pentru ca ma plictisesc gravsad...

e aiurea km gandeste ellaughing

| Ade a răspuns:

Prefer ca iarna sa stau mai mult acasa cu familia si sa ma joc jocuri gen Monopoly. Dar vara cand e frumos afara nimeni nu vrea sa stea in casa sa se joace Monopoly (sunt o mare fana a acestui jo c). Iarna sa ma pot bucura de zapada in vacanta. Iar vara ce sa fac? Sa innot in piscina? Exista bazine de innot in care poti innota iarna.Plus ca iarna e urat afara si e polei.Ma trezesc devreme ca sa ajung la scoala la timp fara gatul rupt.Problema cu caldura se poate rezolva cu aer conditionat.Concluzie: Ce faci vara poti face si iarna (faci aceste lucruri intr-o incapere incalzita), dar ce poti face iarna nu poti face si vara (in cazul in care nu esti la munte).

| selena_5281 a răspuns:

Prefer sa merg iarna.desi e frig.vara deja toti ne gandim la vacanta si nu mai avem chef de scoala.

| kyssy a răspuns:

Parerea mea esteca nu ar trebui sa de atinga de vacanta de vara...si ce motiv ar avea sa o lungeasca pe cea de iarna? om tampit la cap delireaza saracu, criza l-a afectat cam mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce m-am tampit? Ce sa fac pe caldura aia la scoala, daca ma primeste la scoala vara in costum de baie cu toata placerea straight face, ciar nu am nici un stres sa ma duc neadecvat la scoala daca vor astia scoala vara oh go on, fusta mini si maieu transparent scrie pe mine laughing).

Deci chiar nu sunt de acord.

Cu drag, didi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Studiez aceasta decizie de ceva timp(sunt copil) si m-am uitat si peste parile voastre. Vreau sa spun ca nu mi se pare corect nici mie, dar in acelasi timp mi-ar placea sa pot profita mult mai mult de vacanta de iarna. Dar totusi...sa fim seriosi, oamnei buni! Sunt o gramada de lucru pe care le facem noi copiii vara si nu le putem face iarna. Asa ca vara o aleg tonguetonguebig grinbig grin:*