| AndreeaZM a întrebat:

Dragii meii,la un barbat i-am facut mult rau,l-am barfit,l-am jignit,ii vorbeam foarte urat cateodata, ma rasteam la el, etc.Cum de mi-a permis atatea? Bine se supara si dupa aia ii trecea.Dar tot vorbea cu mine frumos, imi mai facea cateodata complimente.Si la altii daca ii vorbesc urat sau ceva se iau de mine si ma zic la toata lumea.Cum de acel barbat a fost atat de bun cu mine? Ajutati-ma va rog frumos!

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu l-ai prins in toane naspa,eu nu dau atentie la cei care ma jignesc asa.Dar daca intrece limita,automat ca fac ca toti dracusori big grin nu prea dau atentie asa, dar eu iti spun sincer, potolestete, ca o data poate il prinzi in vreo toana de aia nasoala, de iti scapara vreo 2 3 perechi de 'palmi' de numai stii pe unde sa dregi busuiocu laughing are si omu limita lui.

| MarianWLF a răspuns:

Am eu o intrebare pentru tine, cum poti sa fi atat de rece?
M-am saturat sa vad in jurul meu oameni fara demnitate, fara constiinta care fac zi de zi tot raul de care sunt capabili, insulti fara sa gandesti cum se simte, jignesti fara sa iti pese ca pe om poate il doare pe sub zambetul ala si tu nu vezi, nu te cunosc dar nu mai fa asa ceva, m-am saturat sa vad zi de zi demoni care umbla pe strada, opriti-va din a mai face rau.

| neutrino a răspuns:

Este modul lui de a obtine ceea ce-si doreste si trebuie sa acceptam ca este un mod foarte inteligent.

| Maioru a răspuns:

A rezistat omul cat a putut pentru ca te-a iubit dar pana la urma nu a mai rezistat si a fugit mancand pamantul.Un caine daca il bati mereu si e legat in lant, daca ii dai drumul fuge si nu se mai intoarce.

| MilkWithCereals a răspuns:

Asta datorita faptului ca te apreciaza; ca nu vrea sa sctrice relatia dintre tine si el. (relatia de prietenie sau propriu-zisa) Eu zic sa nu mai fii asa rautacioasa cu el.