| PoWRObert a întrebat:

Dragobete sau Valentine's Day?

Răspuns Câştigător
| deea07 a răspuns:

Nici una dintre ele, o zi dedicata iubirii poate fi in fiecare zi:X

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Valentine's day pentru cine are relatie stabila dar eu ma multumesc cu singuratatea.

| Psihoyounger a răspuns:

Valetine's Day. De ce trebuie noi, românii, să fim mereu mai cu coarne?

| Merilynne a răspuns:

Valentine's day :X

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Valentine's day.

| Aleqa a răspuns:

Valentine's day pentru ca ``Dragobetele`` este pentru parinti sau cei mai in varstahappy

| AnnY98 a răspuns:

Valentine's DaYhappy...e mai cool asabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Valentine's Day este echivalentul Dragobetelor noastre, doar ca este adus din America. Sincer sa fiu, nu am inteles, nu inteleg si nici nu cred ca voi intelege vreodata de ce romanii prefera tot ce este strain. Adica ce, Romania nu mai are nimic bun? Noi ne-am facut-o cu mana noastra si noi ne aducem singuri la faliment. De ce?! Pai, in primul rand, cumparam doar produse exportate, in loc sa cumparam produsele romanesti, mai ieftine si calitative(nu ma refer la toate chioscurile mizerabile de la coltul strazii...; mancare, bauturi etc.). In al doilea rand, sarbatorile de tipul Dragobetelor nu prea mai sunt sarbatorite cum erau odata, inainte de aparita Valentine's Day. Inca un minus pentru romani.
Trebuie sa promovam Romania, sa nu mai furam( fiindca tot impotriva noastra se intoarce si daca nu, impotriva copiilor nostri), sa incurajam cultura si tot ce e autentic romanesc!
Clar, prefer Dragobetele.
O zi buna!