| cristi1000 a întrebat:

Dupa cat timp moare un caine din boala Jigodie sau maladia carre.(Febra canina)?-Daca ii dau antibiotic augmentin? si il tin la caldura.si in puf (stiti la ce ma refer)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu ca se ard pe bot cainii care sufera de jigodie, vorbesc foarte serios. Eu asa i-am facut la al meu in urma cu foarte multi ani si il mai am si acum.

| cristi1000 explică (pentru anonim_4396):

Da imi este mila de ea, si mai nou stranuta sau tuseste cu sange.Si augmentin de abia ii dau augmentin (pastile si sirop) ca scuipa tot ce are in gura.Dar ea nu mananca nimic, dar are energie.Am auzit ca este leac babesc si de aia mi-e cam frica...Acum sincer vorbind chiar merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi1000):

Da, merge.
Eu eram mic cand cainele meu a fost ars pe bot si nu mai stiu ce simptome avea, dar avand in vedere ca mai traieste si acum avand vreo 14 ani eu zic ca e un leac bun.

| cristi1000 explică (pentru anonim_4396):

Ok ai funda si mersi pentru sfat, am sa il urmez cu cea mai mare bucurie.Ai fundawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi1000):

Sper sa ti se faca bine cainele. Multa sanatate.

| cristi1000 explică (pentru anonim_4396):

Si cam cat timp pun fierul fierbinte pe bot? CA SA STIU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi1000):

Sincer, habar nu am. Eu eram mic cand cainele meu a fost ars si chestia asta a facut-o tatal meu, nu eu. Banuiesc ca nu mult, atata timp cat fierul e incins bine ajunge imediat la os deci nu e nevoie sa-l tii, plus ca dupa ce il atingi cainele o sa faca foarte urat, nu ai cum sa-l tii ami mult de cateva secunde pentru ca se smuceste prea tare.

| cristi1000 explică (pentru anonim_4396):

Ok,deci vreo 3 secunde is bune dupa mine.Bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi1000):

Mersi, numai bine.

| cristi1000 explică (pentru cristi1000):

Si inca ceva, are ceva daca fac cu fierul de calcat? Stiu ca suna ciudat dar ar merge? laughing