| Demeister a întrebat:

După ce vârstă nu mai eşti considerat un copil?

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Depinde. Legal de la 18 ani, psiho-moral se poate si mai devreme, dar si mai tarziu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atata timp cat ai mama...

| Idkidk a răspuns:

În lume, după 18 ani, în suflet, vei fii mereu, mereu îţi vei aminti de ale copilăriei bucurii.winking

| UnBroken2016 a răspuns:

Dupa ce te duci pe drumul tau in viata numai esti un copil. Atunci esti un adult °full time ° laughing

| alexandrualind a răspuns:

De la 18+

| DryIce a răspuns:

De cand te angajezi si stai singur si-ti platesti singur facturile. Poti avea si 30 ani ca daca stai cu parintii tot copil esti, iar altii la 15 ani sunt adulti ca lucreaza.

| CravataAlbastra a răspuns:

De la 18 ani in societate, dar depinde pentru ca spiritual esti considerat copil toata viata sau cel putin pana iti mor parintii.

| SebylVane1890 a răspuns:

De cand vrei tu sa incepi sa fi perceput altfel, sau e cand te simti tu altfel.Lumea spune ca nu mai esti copil o data ce incepi sa ai grija de propria persoana fara ajutorul altora, dar asta se poate intample la varste diferite, deci nu prea are relevanta.Si oricum, e mult mai dragut sa vezi batrani copii.Sunt rari dar ii poti recunoste dupa zambet si dupa motivele pe care le au cand rad.Si poti fi jumatate din timp copil, jumatate adult.Nu trebuie niciodata sa fi doar adult sau doar copil, trebuie sa le echilibrezi, altfel vei avea o viata destul de trista.Trebuie doar sa alegi persoanele cu care sa fi preponderent copil si cele cu care sa fi preponderent adultbig grin

| Theodor3001 a răspuns:

Tati zice mereu"tu o sa fi copilul meu pana voi muri eu'