| anonim_4396 a întrebat:

Dupa voi, care credeti ca ii scopul vietii?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu exista un scop universal al vietii, ci el difera de la persoana la persoana, in functie de dorintele acesteia. Scopul unora este sa aiba o viata de familie implinita, al altora este axat pe aspectul carierei si asa mai departe, insa toate au in comun obtinerea fericirii si a unei oarecare multumiri de sine.

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Daca ar fi sa merg pe plan religios as spune ca mantuirea.

| MaliciousDeath a răspuns:

Probabil sa gasesti un lucru care sa-ti faca placere si sa-ti ocupi restul vietii cu el.
Ca-i o persoana, ca e un hobby...Ideea e ca te face fericit.

| Maxim96 a răspuns:

Depinde de om....fiecare i-si pune un anumit scop in viatahappy

| prizeFTW a răspuns:

Sa o descoperi traind-o.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Sincer, eu am mai multe scopuri in viata, pentru a putea ajunge la unul maret.

| Enanita a răspuns:

Buna!

Nu stiu care e scopul altora, si nici nu cred ca pot afla! Fiecare dintre noi, avem vise, aspiratii diferite, si chiar daca avem un scop initial, acesta se poate schimba daca circumstantele ne sunt nefavorabile.
Scopul vietii mele este sa realizez tot ce mi-am propus. Daca voi putea sau nu face asta, nu stiu, dar tot ce pot face e sa lupt pentru ceea ce imi doresc!

Pa-pa!

| EmmaLoLy a răspuns:

Depinde de tine. Scopul meu este sa ajung inginer topografwinking..adica o dorinta...un tel

| cristimx a răspuns:

Scopul vietii este de a te distra si de a munci, si munca nu ma refer sa lucrezi undeva pentru bani, oamenii asta cred ca asta e scopul vietii, sa lucrezi ca sa iei bani, nu e asta, scopul vietii este ca omu sa invete sa priveasca in sufletul lui, de a reusi in orice situatie sa fie fericit, de a reusi sa dobandeasca cu adevarat calitatile omului, sa arate cu adevarat de ce e capabil omul, mintea omului este infinita, doar ca nu o folosim noi, dar sunt infinite lucruri de aflat, si care omu inca le descopera si continua sa descopere.