| SorryForPartyRocking a întrebat:

Care credeti ca este scopul vietii? /

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa gasesti mereu un motiv bun pentru a-ti dori sa te trezesti din somn si in dimineata urmatoare, sa ai un motiv pentru a te ridica din pat.

7 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Nu stiu care e scopul vietii tale. Numai tu stii. Nimeni nu-ti poate spune care ti-e scopul in viata pentru ca nimeni nu stie. E ceva ce tu decizi. Daca tu nu ai un raspuns, nu inseamna ca nu ai un scop, ci doar ca nu ti-ai ales unul. Eu mi-am decis singur scopul in viata.

| irbis a răspuns:

P.S. Pe scurt, care ai vrea tu sa fie scopul vietii?

| Jeremy1 a răspuns:

Inmultirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să realizezi ceva în viaţă!

| Shatteredx a răspuns:

Scopul vietii este sa faci bani, sa zapacesti cat de multe femele poti tu si inca pe atat, sa umilesti persoanele slabe, sa faci bani cu orice pret prin orice metoda cinstita sau necinstita, sa te distrezi, sa bei, sa te droghezi, sa-ti faci tatuaje, sa ajungi la spital cel putin de 3 ori pe saptamana (ca-n poezie), sa primesti prin donatie un ficat/plaman nou si pe urma sa-i razi in nas familiei celui care ti l-a dat, sa-ti bati joc de parinti si de rude, sa ai un scop clar in viata asta, acela de a face cat mai multe persoane sa te urasca sau sa te stie de frica, sa bati pe cineva foarte rau, eventual sa-l schilodezi pe viata si pe urma sa scapi de puscarie prin relatii, sa te urci pe masina politiei si sa dansezi samba si sa urli in canti cat te tine glasul de tare: bun venit in Romania nu mai tine smecheria, sa comiti infractiuni peste hotare, sa le arati strainilor ca numai unul e romanul in lumea asta, sa-ti faci un nume de temut in Marea Britanie, sa detii un bordel si in fiecare seara sa bati fetele cu biciu ca si negru ala din Spartacus, sa treci pe langa oameni senili si sa razi de ei pentru ca sunt urati si au cocoasa, sa-ti faci implant de silicon in buze, sa-ti pui doi cercei in urechea stanga unul de aur si unul de diamant, sa dai bani la lautari, sa fumezi bani, sa dai comanda la fabrica de hartie igienica sa-ti faca o hartie speciala pentru tine din hartii de 500 de euro, sa arunci cu bani de pe o cladire si pe urma sa urinezi pe cei care se imping si se omoara ca sa ii prinda, sa razi pe urma, sa ajungi la batranete si sa te autocaracterizezi la TVR1 in direct ca fiind mondialul si idolul femeilor din Europa, sa te prezinti Duminica la biserica cu un dalmatian, in costum Armani alb, facut la comanda special pentru tine, la batranete sa te consideri inca tanar, sa te comporti ca atare, imbracandu-te in blugi rupti din zara si sa fumezi trabuc cubanez impreuna cu Bulibasha la inmormantarea unui cantaret cunoscut, sa mergi la opera si sa nu intelegi nimic, sa-ti cumperi bacalaureatul, diploma de inginer, psiholog, psihoterapeut, psihiatru, contabil si avocat, sa ajungi in fruntea tarii si insetat de bani, sa lasi cat mai multi oameni in ciucuru gol, in special pensionarii si mamele gravide, in final cand nu mai e nimic de furat, te pocaiesti, te duci la cei mai vestiti preoti din Grecia, dai bani, cladesti biserici, manastiri, scoli particulare pentru copii handicapati, te prefaci ca te caiesti, spui ca iti pare rau si ca vrei sa afli sensul vietii, mori de cancer, ajungi in fata lui Dumnezeu, iti ceri iertare si intri in imparatia cerului.
Amin

| dariusbocos a răspuns:

Sa faci tot ce-ti sta in putinta pentru a duce o viata sub ocrotirea lui Dumnezeu

| puNkyzthu a răspuns:

Sa te nasti ->sa inveti -> sa cresti -> sa muncesti -> sa iubesti -> sa imbatranesti si sa mori.sad