| OoMPăLoOmPăGotSuspended a întrebat:

E adevarat ca daca il vezi pe diavol tampesti de frica.sau mori de frica? Am citit undeva ca necuratul ii asa de urat ca atunci cand il vezi innebunestithinking Si nu accept raspunsuri ca nu exista.fiindca or ce ati zice tot exista kmv

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E prietenul meu.Il vad in fiecare zi si nu am innebunit inca.Si nu e necurat, din contra miroasa a gel de dus Nivea.Cum sa nu existe? Exista papusahee hee

| Adry05 a răspuns:

Da, am auzit si eu asta, insa nu stiu ce sa zic ca din cate stiu nu s-a arat nimanui pana acum [contemporan] deci nu se stie cu precizie reactia omului la aceatsa "intalnire" eu personal nu as vrea sa il intalnesclaughinglaughing

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu nu ai la ce sa te gandesti posibil.Si cum vorbim despre nimic atunci iti dau dreptate, exista posibilitatea ca atunci cand il vezi pe diavol sa tampesti de frica si sa inebunesti instant. Dar pana nu se poate demonstra asta teoria ta ramane in aer pe undeva.Bafta!

| smile a răspuns:

Buna! nu spun ca nu exista ci doar ca nu exista o persoana care sa spuna ca l-a vazut

| κλάους a răspuns:

Da, poate daca l-ai vedea asa cum este descris in tote cartile, pe internet, in biblie si etc poate. Dar eu cred ca nu exista de ce? pai nici in iad sau rai nu cred, de ce? Pai daca ar exista atunci unde este raiul? In cer? Nuuuuu. Daca ar fi in cer NASA l-ar vedea de mult. Iadul si Raiul este doar in mintea noastra in constientul nostru dar NU exista, asa este si diavolul. Parerea meahappy

| eugenl a răspuns:

NU ti-as dori. NU cred ca se va intampla asta, numai ca vei trece de partea lui. Prezenta daca i-ai simti-o sau macar ai visa-o te inmarmureste de frica.

| beautilfullife a răspuns:

Exista. Il vad aproape zilnic dar, nu e atat de urat cum ai citit tu. Din potriva, se imbraca de la Prada si umbla mereu cu zambetul pe buze si ura in priviri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat eu l-am vazut dar nu am anebunit sunt la fel

| Raul_5737 a răspuns:

Da. Este adevarat tot ce crezi tu. Dar sa crezi... nu sa ti se para ca e fun sa fii de acord cu ce ai auzit, vazut sau citit...
Si atunci o sa patesti exact ce iti imaginezi tu. Adica moarte, frica, lesin sau parkinson...
Daca nu crezi, asta e alta treaba... pentru ca daca vine dracu si nu crezi... moare el de ciuda.

| RskyndeX a răspuns:

Frate...nu este adevarate. Spune si in vechiul testament ca Lucifer(satan) a fost un inger de lumina.A fost ingerul lui Dumnezeu.El este decazut si el arata la fel.Nu este urat.Este la fel de frumos cum a fost inainte de a fi izgonit din paradis.

| Al3xGam3r a răspuns:

Nici nu aveti idee ce prostii spuneti, el e unul sau chiar cel mai frumos seraphin, inger, chiar daca este rau el are aceeasi infatisare!

| RskyndeX a răspuns (pentru Al3xGam3r):

Asta am zis si eu.