| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca daca iti cumperi pantaloni cu o marime mai mari si mai largi nu o sa se rupa? Chiar daca ti se freaca picioarele cand mergi. Sau ce pantaloni ar trebui sa iau ca sa nu mi se mai rupa? Vreau sa fie de blugi, si sa se rupa gen doar daca intra in ei ceva ascutit sau nu stiu, chestii de astea... Dar nu de la frecarea picioarelor...

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dimpotriva, se vor rupe mai repede, fiindca fiind largi se agata de tot ce este cu colt prin casa sau afara, ca sa nu mai spun ca arati ca un sarantoc, imbracat din pomana altora, fiind largi/mari pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ia-ti blugi masura ta, ca sa se incheie la burta, fara sa fie largi!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cumpara-ti blugi care sa-ti fie mai lejeri in zona fundului. Si nu ii mai purta peste burta. Ei se poarta sub burta, deasupra parului pubian. Cu siguranta nu vrei ca o pereche de blugi sa-ti stea mulati pe buci laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Eu unul imi cumpar blugii din mall, mai exact Pull&Bear sau Zara. Si de cat timp port blugi, nu am patit nici macar o data sa mi se rupa. In plus eu ii port fix deasupra pelvisului adica sub burta. Daca tragi blugii mai sus de atat, o sa-ti stea mulati pe bulane si pe buci, si atunci clar se vor rupe la frecare, pentru ca stau in stres fizic. Poarta-ti blugii exact cum am spus eu si ai sa vezi ca nu o sa mai ai problema asta. Asta data ti-ai cumparat blugi care sa-ti stea putin mai lejer pe tine desigur.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Atata timp cat ii probezi la magazin exact cum ti-am zis eu, si iti stau lejer pe talie, sunt buni de cumparat. Nu trebuie sa stea strans pe bulane si pe fund.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de pantaloni de calitate dacă vrei să țină. Nu mai mari, nu mai mici

| dullcat a răspuns:

Atat timp cat materialul se roade cand mergi, asteapta-te la rupturi.Nu prea mai exista blugi rezistenti in ziua de azi.Iar inainte lumea avea grija de haine pentru ca nu se gaseau la tot pasul.

| gabicoo a răspuns:

Atunci cumpără pantaloni cu două numere mai mici. Nu se vor rupe. Vor crăpa in fund.

| StoicAnalysis a răspuns:

Se rup pentru ca ori esti gras, ori iti cumperi blugi prea stramti. Am avut un coleg in liceu care umbla cu blugii rupti in fund toata perioada liceului, pentru ca era gras si nu gasea marimi de blugi pentru marimea lui.

| dullcat a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Atat timp cat se freaca intre coapse, e inevitabil, chiar daca marimea este relativ buna.Mama mea avea aceeasi problema.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poti lua in calcul sa slabesti? Habar n-am, tu trebuie sa gasesti o solutie in functie de situatia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Exista, dar sunt scumpi si nu ai de unde sti pana nu pui mana pe ei.Deci nu iti lua de pe internet. Poate ai totusi noroc sa dai peste un material de calitate la magazine second hand, pentru ca, asa cum spuneam mai sus, nu se mai fac blugi ca alta data.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Vanzatorii aia probabil ca nu au mai mult habar decat tine.Majoritatea sunt clueless, stiu pentru ca eu de obicei merg la astfel de magazine.laughing) Si nu prea sta nimeni sa sorteze marfa in functie de calitate, ci totul e la gramada si trebuie tu sa stii ce sa alegi, dintr-o gramada de haine proaste.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ai putea purta ce ai si intre timp vezi cum evolueaza cu intentia ta de a slabi.Dar trebuie sa stii ca si alte materiale, de exemplu cele sintetice, poliester, spandex etc. se vor roade prin frecare, avand acel aspect neplacut https://www.whirlpool.com/......ling_1.jpg chiar mai repede decat blugii care au un procent predominant de bumbac.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mai bine sa ii porti pe cei rupti doar pe acasa, prin curte la treaba etc.

Răspuns utilizator avertizat