| LorenaMădălina89 a întrebat:

E adevărat ca, daca te epilezi cu aparat epilator, iti va creste păr pe sub piele, apoi?
Mi-a zis o colega si vreau sa ma asigur inainte de a opri folosirea lui.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam da, eu le scoteam capul cu acul si le luam iar cu epilatorul. laughing Vara-mea mi-a spus ca ies asa daca ai pielea aspra sau neexfoliata, poti incerca daca iti ies pe sub piele sa exfoliezi si hidratezi si vezi daca ajuta.

| HadesSs a răspuns:

Ceara ii sfanta fetelor laughing

| devilshelp a răspuns:

Daca nu stii sa te faci normal ca iti cresc fire sub piele. O data ce tu l-ai folosit pana acum si nu ai avut nimic, dar a venit Georgica cel destept sa iti spuna ca daca te faci se intampla nu stiu ce tu te opresti, chiar asa? Ca sa nu iti creasca fire sub piele trebuie sa te dai incet, nu sa dai cu epilatorul rapid de la glezna la genunchi pentru ca asa rupe firele si nu le mai trage din radacina. Si daca vrei sa te mai complici poti sa iti faci acasa un scrub (amesteci zahar brun sau alb cu miere) si te dai de fiecare data inainte sa te epilezi