| mgtow a întrebat:

E adevarat ca in Romania in clasa sunt mai multe fete decat baieti?

10 răspunsuri:
| mgtow explică:

Tatiana, treaba cu elevul e tare laughinglaughing

| Tweetymrrr a răspuns:

Pai nu stiu. sunt cazuri in care da si in care nu. De exemplu in clasa mea sunt 7 fete si 10 baiaeti. suntem mai putini, dar macar ne avem bine uni cu altibatting eyelashes

| TeoPT a răspuns:

La noi sunt 19 baieti si 11 fete. In clasa anterioara erau 16 fete si 12 baieti. Nu exista o precizare exacta pentru chestia asta.

| User a răspuns:

Cum adica "in clasa"?! laughing.
In Romania majoritare sunt femeile. Da' stii cum e... ce e bun e si putin cool

| User a răspuns:

Aaa. da, da. Acum am inteles intrebarealaughing
Pai. in clasa mea suntem 11 baieti si 13 fete. D-apai nu cred ca e la fel in toate clasele din Romania. Adica, gandeste-te. la profesionale, la profilele constructii, mecanica etc, crezi ca sunt mai multe fete?straight face

| ZeWsSs a răspuns:

La mine in clasa suntem egali suntem 20 fete si 20 baieti si cand eram mai mic de obicei eram mai multi baieti

| ladyfoarfeca a răspuns:

Da...in clasa unde sunt eu sunt 21 de baieti si 6 fete:X laughing
tare nu? laughing

| Papusa_1623 a răspuns:

Majoritatea da insa nu este chiar o diferenta foarte mare 2-3 fete.big grin.Si la mine in clasa e la fel...

| ticaela a răspuns:

Dabig grinLa mine in clasa avem 20 de fete si 9 baieti:d

| metatheory a răspuns:

Cat am fost la scoala generala si liceu mi s-au parut in proportii egale, iar la facultati la prima erau majoritare fetele apoi la a doua baietii. Cred ca fetele predomina in invatamantul umanist, la stiinte exacte sunt fifty fifty iar la tehnic sunt majoritari baieti.