| simplegirl2 a întrebat:

E adevarat ca prima data vedem o persoana si ne place cum arata la fizic apoi cu timpul ne indragostim si de caracter...Ati accepta sa iubiti o persoana cu caracter frumos dar infatisarea nu prea placuta sau cu defecte/desfigurata?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima oara esti atrasa de fizicul lui =daca esti hetrosexuala apoi ai un interes de al cunoaste,dragostea in lipsa atractiei fizice nu prea exista chiar daca uni inventeaza basme cum ar fi,nu conteaza fizicul,nu stai cu un om fata de care nu simti nimic,la voi la fete e foarte completat ca aveti ciclul menstrual,la menstruatie =atractie de fețe feminime la ovulatie de fețe masculine,parerea mea cu toti pornim cu un bios de la nastere apoi ne dezvoltam cu acel bios, practic atractia nu este voluntara si este asemanatoare mamei tale, cam ce a atraso pe mama ta, dar repet e complicat la fete, asta cu caracterul aveti tendita spre badboy ca aia erau vanatori buni in trecut, rolul tau este sa gasesti un mascul cu gene cat mai bune

| sofisis a răspuns:

Da. Am avut mereu o sensibilitate pentru oamenii mai... diferiti. Primul meu prieten, de exemplu, avea o malformatie la ambele palme. Avea unele degete lipite, vreo 2 lipsa, difereau in marime. Fetele il cam ocoleau. Ne-am "combinat" pentru ca mie imi placea de el, el era foarte distant pentru ca stia ca fetele il ocolesc si odata, in drum de la scoala, l-am luat pur si simplu de mana. A dat sa traga mana dar l-am tinut strans. S a uitat la mine de parca ii era frica sa nu ma contagiez si eu de ce are el (probabil asa il trata lumea). Mi s-a rupt sufletul. Si tine cont ca aveam vreo 14 ani. Nu a durat mult relatia dar mi-a marturisit multi ani dupa, ca de la mine incolo a inceput sa fie altfel, sa isi recapete increderea in el. Am mai avut de-a lungul vietii iubiti considerati ciudatei sau uratei. Nu mi-a pasat niciodata. Am avut si bombe de barbati dupa care se uitau si barbatii. Deci la mine nu a fost niciodata o regula. Daca pe mine m-a atras ceva la un om, nu mi-a pasat prea mult cum arata in ochii lumii.

| FaraNumePls a răspuns:

Eu cred ca as putea fi maxim prieten cu acea persoana, mai mult nu. Cred ca am si eu standarde laughing nu ar conta cum e ca persoana. Dacă vrea putem fi BFF

| Endoryus a răspuns:

Nu.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

E adevărat ce spui tu acolo dar faza e ca acea persoana trebuie sa aibă minimulul minimului gen nota 4, 50 ca de acolo se face 5 si treci. Daca aceea persoana e asa urâtă nu ajungi nici sa vorbesti cu ea. Eu unul sincer sa fiu as fi in stare să iubesc o fata cu o înfățișare nu prea plăcută. Uite cu fosta de ex : Când au văzut-o prietenii mei si familia mi-au spus toti : Băi dati-ai scăzut standardele rau de tot nu gluma.

| simplegirl2 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

De acord ..eu ma refeream si la faptul daca edesfigurata in vreun fel; sa zic ca are cicatrici

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru simplegirl2):

Nu are nimic daca are cicatrici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infatisarea "nu prea placuta" insemnand urata, nu? Mai pe scurt.Depinde cat de neplacuta e. Ceva mai concret ar fi ideal. Oricum probabil ca nu.Si la desfigurata e clar.
Cat despre ce ziceai tu mai jos de cicatrici, depinde.Nu toate sunt inestetice sau mai bine zis unele par sa defineasca chipul aelei persoaneSa-l faca unic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred.
Dar in cazul sexului frumos sunt destule cazuri care aratã ca barbatii cu cicatrici pe fata ii face intr-un fel mai atragatori.

| Demetrov a răspuns:

Da, am iubit persoane mult mai urate decat mine.

| Derosa a răspuns:

Da,uite de exemplu eu cand l-am- cunoscut pe prietenul meu vorbeam doar pe insta timp de o luna asta inainte sa ne vedem si eu eram indragostita de vocea lui de caracterul lui, binenteles ca am vazut si poze si am vb si pe camera dar ceea ce vreau sa spun este ca te poti indragosti de caracterul unei persoane si sa ajungi sa il iubesti indiferent de cum arata.