| anonim_4396 a întrebat:

E ceva rau in a te bate?
Bine, poate parea stupid la prima vedere. Bataia e un lucru rau, dar daca e sa ne gandim putin... daca cineva care ne calca mereu pe nervi(un bully spre exemplu) mereu vine la tine si te ia peste picior si chiar nu intelege sa te lase in pace, oare ce e de facut? Evident, asta in conditiile in care deja parintii si diriga stiu despre conflict.
Care ar fi o amintire mai frumoasa:
1. Imi aduc aminte si acum cum Cutarescu ma enerva tot timpul si l-am ignorat, l-am parat la parinti si chiar a venit si mami la scoala pentru a remedia problema.
2. Mama! Imi aduc aminte si acum cum l-am batut pe mucosul ala prost care mereu ma enerva si ma lua peste picior. Asa sa faci si tu nepoate!
?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu am vazut niciodata bataia ca o rezolvare.

Stii, la ce zici tu acolo mai este si varianta

3. Mama, Imi aduc aminte cum am VRUT sa il bat pe mucosul ala prost care mereu ma enerva si ma lua peste picioari si ce BATAIE mi am luat, si acum imi aduc aminte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Printre multe altele, exista 2 categorii mari si late de oameni. Aia care merge sa ii linistesti cu vorba buna si cei care dai cu ei de pamant. E frumos si decent sa incerci cu vorba buna intai, daca nu merge, folosesti cealalta solutie. Prostia asta cu "intoarce si celalalt obraz" e pentru ratatii aia care desi cresc raman cu "traume" din anii de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Violenta e pentru oameni slabi. Cei inteligenti te pun la pamanat din doua vorbe. Si nu, nu injuraturi.