| karrry9999 a întrebat:

E ceva serios pentru mine va rog ajutati-mabig grineci prietena mea cea buna s-a suparat pe mine. Noi am fost la mall cu inca doua fete si am ajuns putin mai tarziu acasa si pe ea au certat-o buniciiei (sta cu ei) si nu o mai lasa saa se vada cu mine si nici cu cele doua fete de am mai fost cu ele si i-au luat placa si telefonul. Ea a zis ca e vina mea dar nu e pentru ca ea voia sa mai stea intr-una.Si tatal ei ii promisese ca ii ia caine dar ii spusa ca nu ii mai ia caine pentru ca a intarziat prea mult acasa si sa nu se mai intample. Dupa asta prietena mea m-a sunat pe mine si mi-a zis ca numai discuta cu mine ca voia caine si ca din cauza mea nu mai are dar nu e vina mea de loc.Si acum eu nu stiu ce sa fac sa ma impac cu ea pentru ca s-a suparat rau si a zis ca nu o sa mai fim niciodat bff? ajutati-ma

2 răspunsuri:
| TeodoraCucerzan a răspuns:

Poi incearca sa vorbesti cu ea si sa gasiti o cale sa ii faceti pe bunici sa o ierte! Sa se comporte frumos, sa ii ajute cat mai mult, sa nu mai intarzie si sa le explice bine inteles ce s-a intamplata! Sigur o sa inteleaga bunicii sunt foarte intelegatori ei isi fac doar griji dar daca vad ca ceea ce sa intemplat a fost doar o mica greseala sigur o sa o ierte si de aici o sa il convinga si pe tatal ei!big grin

| andrutzakiss a răspuns:

Pai parintii sunt cateodata foarte rai dar nu trebuie sa se comporte asa daca zici ca a fost cea mai buna prietena a ta(poate sa isi doreasca catelul ala cat de mult, dar nimic nu e ca o pritena si intr-un final o sa isi dea seama ca a gresit si va veti impaca ) bafta...:*