| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a întrebat:

straight face E normal ca mama ta sa nu te lase sa mergi la chefuri, discoteci, cabanestraight face cu toate ca inveti foarte bine avand`n vedere ca sunt fata si am 14 ani?straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa-si faca griji pentru tine, mai ales daca esti fata straight face

Nici eu nu mi-as lasa fata de 14 ani in te miri ce discoteci, noaptea mai ales fara sa stiu cu cine merge, cine o aduce acasa...Pericole sunt la tot pasul

Acuma la cabane... daca mergi cu prietenii...ar putea sa te lase, nici sa te tina "prizoniera" acasa, sa te izoleze de lume nu-i bine.

Ce poti tu sa faci? Pai dovedeste-i ca esti responsabila, ca stii sa ai grija de tine. Daca te lasa si-ti da o ora fixa sa vii acasa, incearca sa respecti ora aia...

Pana atunci, da-te si tu bine pe langa ea, fa curatenie, nu-i intoarce vorba, ascult-o, ajut-o la gatit...stii tu, intra-i pe sub piele laughing Cand vrei sa-i ceri ceva, ai grija sa fie in toane bune si ia-o cu te roooooooog maaaaaaaaaaami, fa mutrita aia de catelush batut, plangi daca poti tongue poate ai succes

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 14 ani e ilegal sa intri in discoteci si baruri si e normal sa nu fii acasa cel tarziu la ora 8.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mama ta nu iti vrea raul happyVrea doar sa te potejezebig grin Ar trebuie sa iti cunoasca mai bine prietenii. Poate asa o sa aiba mai multa incredere in tinewinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

E cat se poate de normal, nu! ai 14 ani esti minora, timpul va rezolva si aceasta problema.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca o mama nu vrea raul copilului sau, daca este mai severa o face pentru tine nu pentru ea, nu vrea ca lumea sa rada de propriul ei copil.

| hândel a răspuns:

Poate se teme sa nu-nceapa sa-ti placa asemenea activitati care ti-ar putea distrage atentia de la studii. Nici eu nu te-as lasa in ruptul capului la discoteca de la 14 ani. In excursii, la cabane sub grija unui adult responsabil, te-as lasa.

| PauLa.M a răspuns:

FOARTE normal! ai doar 14 ani. multe se pot intampla.si inca nu esti capabila sa ai grija de tine singura.
la chef. ce faci? te imbeti si cine stie ce fel de baieti sunt pe acolo si ar putea abuza de tinestraight face
cluburi? straight face o gramada de vagabonti care abia asteapta o fata naiva
cabana straight face merge...mergi doar cu prietenii si probabil si cu cineva mai mare.
nici pe mine nu ma lasau laughing dar am fugit singura de cateva ori si si-au dat seama ca nu-mi mai pot interzice, dar macar a avut cine sa ma protejeze de orice rau mi s ar putea intampla.
Sunt multe chestii rele ce ar putea sa ti se intample, asa ca...mama ta iti vrea doar binele. (vorbeste fata care nu a ascultat de aceias observatie din partea mamei big grin)
sper ca nu ti-am dat vreo idee cu fugitul happy
bafta tongue

| sorin a răspuns:

Mai asteapta si tu un pic, mama ta isi face griji pentru tine, nu ai vazut si tu ca traim in jungla.

| Lary a răspuns:

Nici pe mine nu ma lasa si am 14 ani... ce sa-i faci? Asa sunt mamele

| adelle23 a răspuns:

Ar trebui sa iti lase si tie un pic de libertate, avand in vedere ca balul bobocilor se va face in discoteca.Acum sunt alte zile, suntem o noua generatie. Poate are si ea dreptate ca deh, e mama si isi face griji, dar nu iti vrea raul. Nu ar trebui s-o privesti cu alti ochi pentru asta, accepta si gandeste-te ca o sa ai toata viata inainte pentru cluburi si distractie. Si eu zic ca de la 14 ani e cam prea devreme pentru viata de noapte. Tu chiar vrei sa arati obosita din cauza ca nu dormi? o sa ai destul timp pentru asta cand vei avea un copil laughing.

| adelle23 a răspuns:

Si oricum, o fata e apreciata de altii ca nu e la fel ca ceilalti.Cand celelalte fete se duc si se distreaza, tu poti sa iti vezi de treaba facand altceva amuzant.Vei creste in ochii celorlalti, parerea mea.Nu trebuie sa fi ca altii.Fi unica!

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu explică:

Hm...straight face ea nu e de acord cu pr mai...pentru brianna...am prieteni de 15-16 ani chiar si mai mari...degeaba`y spun ca pr nu mi face eastraight face ...de acea cand merg la cabane trebuie sa ma cert cu eastraight face etc...

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu explică:

Problema nu e astastraight faceca oryqm ies:-

| iulia_5454 a răspuns:

Daaaaaa e foarte normal la varsta ta.eu abia pe la 16 ani am inceput sa ies o data la 2-3 saptamani(sambata la discoteca)

| deiutza_9183 a răspuns:

Pai da logic k ii normal parinti vreau tot cea ce ii mai bine pentru noi in plus ai timp mai tarziu pentru asa ceva...

| Guitarlove a răspuns:

Eh stii cum e, fetele sunt mult mai expuse la pericol! D`aia cred ca`si face griji. Cel mai bine cred ca ar trebui sa vb`esti cu ea si sa-i explici ca cei cu care mergi iti sunt prieteni de incredere si ca daca se intampla ceva. macar unul din ei o va anunta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cat se poate de normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte normal...la 16 ani, zic eu ca poti incepe sa iesi.