| maia_2994 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase la discoteca la ziua unei prietene avand in vedere ca si ea a venit la ziua mea...si am 14 ani? va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

II spui ca stai putin, si oricum esti datoare fata de ea.pentru ca si ea a venit la ziua ta.Fii cuminte, devreme acasa.si nu o sa fie ultima zi de nastere la care o sa mergiwinking

13 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Exact acest lucru trebuie sa-l explici mamei, ca prietenei i-ar face placere sa fii la ziua ei asa cum si ea a fost la ziua ta...ai mai fost plecata vreodata la discoteca... daca nu, poate de asta isi face griji mama...ma gandesc ca, daca mama prietenei ar da un telefon mamei tale si sa-i explice situatia poate ai avea o sansa, ce zici? Fa totul cu mult calm, tu o cunosti mai bine pe mama ta si trebuie sa stii cum sa discuti cu ea...eu cred ca vei merge la discoteca...multa bafta.

auran
| auran a răspuns:

Encore, mie daca mi-ar face crize din astea fiimea - fii sigur ca nu as mai lasa o; mai rau i-as lua si mobilul, tai banii pentru o sapataman si as mai controla si prezenta la scoala...
sau, varianta mai buna...merg si eu cu la disco...

| Andreeagen a răspuns:

Mamele astea..."Mamii sti pr mea a fost la ziua mea si acum ma invitat si pe mine...si mi'ar placea sa ma duc plus de asta mai sunt si datoare si nu am km sa nu ma duc k dp zice se supara pe mine bine... k isi face ziua la discoteca... si in plus nu vad km nu mas duce k e pr me acea mai buna si dp se supara pe mine si parintii ei iti dai seama ce ar zice uite mai ce prost crecuta ea nu a venit... si chiar as vrea sa ma duc nu as vrea sa imi stric prietenia k ea din cauza faptului k nu mama dus e cea mai buna pr a mea"

| Encore a răspuns:

Pai ii zici "mami te rog frumos lasa-ma la discoteca"
Probabil v-a zice NU
Si incepi in felu urmator, plangi din ce in ce mai rau, faci crize, incepi sa te dai cu capu de pamant ii zici ca fugi de acasa daca nu te lasa sau te omori iti tai venele si o sa te lase laughing
E un pic exagerat dar poate da roade smug

| sorin a răspuns:

Nu ii spui unde te duci si gata, o sa intarzii tu cateva ore dar merita.

| cooola a răspuns:

Pai insisti cat de mult poti, trebuie sa iasa ca tine. Ii spui ca este cea mau buna prietena ca tea rugat sa vii, ca nu vrea sa lipsesti, si in ultimul rand pui si tu o ora acolo...2, 3happy.la care sa vii acasa.

| Moneyandfame a răspuns:

Spune-i ca doar la disco o sa gasesti un sponsor, un baiat de bun simt cu masina v12 si care te poate sustine in tot ce vrei si pe deasupra nu vrea nimic de la tine. Spune-i ca la 14 ani, disco e viata ta.Am zis!

| supradoza_de _vyse a răspuns:

Ii spui ca poate veni cu tine sa vada carei treaba dar atat sau sa-i spui prietenei tale sa vorbeasca cu mama ei sa-i spuna cum sta treaba si sa o sune pe mama ta si sa o asigure ca nu se va intampla nimic rau.

| deyu001 a răspuns:

Off.Aceleasi probleme le am si eu.Chiar daca am 14 ani mama inca ma vede prea mica si nu ma lasa sa fac anumite lucruri. Dar am incercat sa vorbesc cu ea si sa ii explic ca m-am marit si eu si ca trebuie sa cunosc si eu viata cu bune si rele ca doar din greseli inveti.Incearca sa vorbesti cu ea sa ii spui ce simti si sa ii arati ca poti sa ai grija singura de tine.Succes!

| mm_8352 a răspuns:

Pai stai si u mai mult timp pe acasaa... si t ocupi de gospodarie smug ce zici?laughing speli vase, mai faci curat, treburi de-astea... si te rogi de ea... plangi [chiar daca nu vrei laughing]

| dan00tza a răspuns:

Buna! eu am 15 ani jum si nu e sambata sa nu merg la disco. dar asta ca am stiut sa imi castig increderea. explica-i cu mult calm si roag-o. P. S. eu cand am fost prima oara am sarit de la etajul unu si am plecat... m-am cam sifonat putin... dar se poarta... apoi a vazut ca nu am venit nici beata, drogata etc.plus ca imi cunoaste prietenii toti si stie ca sunt de treaba. pup si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuie sa o rogi frumos si daca nu merge fa tot ceea ce iti cere ea poate o va lasa mai moale asta e tot ce iti pot spune

| alina♥ a răspuns:

Spune-i ca ziua si-o face acasa laughing e simplu