| BloomyxD a întrebat:

E o întrebare destul de prostească, dar sunt curioasă :
Am citit câteva legende şi diferite întâmplări... nu ştiu ce să cred, dar voi credeţi în strigoi?

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu nu cred in strigoi. Mi se pare ceva potrivit unor filme de groaza.

| ioana100 a răspuns:

Este normal sa pretinzi acest lucru,cand sunt aduse atatea argumente asupra lor! Eu nu cred,banuiesc ca aceste legende au fost create pentru a promova turismul dintr-o anumita zona sau pentru a incuraja copiii sa fie cumiti ca altfel vin strigoii,am auzit o gramada de lucruri din acestea!
Numai crede in toate miturile,Dumnezeu e sus,daca crezi in El,totul va fi bine! asa eram si eu cand eram mai micuta,ma uitam la filme cu fantome, iar seara si in special noptile cand eram singura acasa, pretindeam ca se uita cineva la mine, inghetam de frica ca sa nu vad vreo fantoma si reconstituiam momentul, asociat cu intamplarile din film.Acum imi pare foarte rau ca ma uitam la acele filme, care scriau clar ca nu se puteau uita copiii mai mici de 12 ani, imi placeau foarte mult, dar mi-am stricat copilaria cu ele.sad
Sper sa nu patesti ca mine, numai crede toate prostiile, create de persoane care vor numai profituri.
Sper ca te-am ajutat intr-un fel.happy

| alexs99 a răspuns:

Nu!

| CristianMarius a răspuns:

Numai in moroi

| baifrate a răspuns:

Da am unul laughing) il cresc de cand aveam 7 ani, bineinteles acum a crescut si el mai mare laughing) il scot noapte de nopate cand e luna plina prin padure sa il mai plimb laughing)

| dantiberiu23 a răspuns:

Sunt doar niste legende, dar daca ar exista ii poti face sa dispara prin credinta in Dumnezeu. Daca exista drac exista si inger. Daca exista inger exista si drac.