| AidaAmaranta a întrebat:

E posibil sa mori si sa reinvii?

Răspuns Câştigător
| Gabbitzu a răspuns:

Stiu de la o persoana care la varsta de 19 ani a intrat in,, moarte clinica " si din cate mi-a povestit el este ca a stat maxim 15 minute adica sa trezit exact cand la spital doctori semnau actul de deces, asta i -s-a intamplat din cauza unor pastile, nu stiu cum le zice ' a spus ca vroia sa faca o gluma cuiva dar totus, o gluma proasta,... Se spune ca,, atunci cand esti in moarte clinica poti comunica mai usor cu D-zeu. ba chiar il poti atinge si vedea, dar cand te vei re-intoarce la trupul tau nu vei putea sa descrii ce ai vazut/simntit " asta o stiu si eu de la o pers, scuze daca am inventat ceva dar am spus ce stiam BAFTA IN DOCUIMENTAT

16 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

O dilema cu care toti ne infruntam...REINCARNAREA.unii oameni de stiinta spun ca DA, altii spun ca NU. Dumnezeu stie...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, atunci cand esti in moarte clinica.Sunt marturii de la oameni care spun ca au fost cu un picior in lumea cealalta, dar s-au intors.Ai vazut cum sunt resuscitati oamenii care de fapt au inima oprita, oameni inecati, electrocutati, etc.

| resp3ct a răspuns:

Nu laughing Dar daca tu vrei sa crezi asta nu te tine nimeni happy

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da - moarte clinica

| Kitty a răspuns:

Am auzit de cineva care murise si a reinviat apoi, dar eu nu cred.straight face

| Micheline a răspuns:

Nu se poate asa cevahappy. Doar sa fii in moarte clinica.winking

| BicolorBell;x a răspuns:

Dahappy
Eu am avut o prietena care a fost in coma 3 saptamani, apoi a intrat in moarte cerbrala... a fost "moarta" 15 min, dupa care si'a revenit brusc!
Mi'a povestit ca in timp ce "murea" era pe un drum, si mergea catre o poarta mare, iar cand sa puna mana sa deschida poarta, un inger a oprit'o si i-a spus"Intoarce-te inapoi pe pamant, nu este momentul sa mori acum! Inca trebuie sa ramai pe pamant!".
De fapt,"a muri si a invia" se numeste moarte cerebrala, si putini isi revin.
Te'am pupat!:*

| doina93 a răspuns:

Eu am auzit de moarte clinica, adica citva timp(citeva minute) nu iti bate deloc inima, iar peste putin timp "reinvii". asa ca cred ca e posibil totusi asa ceva.
pa pa

| RoooneyThePuf a răspuns:

Doar daca-i moarte clinicawinking

| RoooneyThePuf a răspuns:

Doar la moartea clinicawinking

| Atelocin a răspuns:

Si intrebarea care ma framanta si pe mine.
Cine am fost in viata mea anterioara?
A existat asa ceva?
Ca si la intrebarea ta.Nimeni nu stie absolut nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista minuni. Doar atat.
Mai sunt pastilele alea care sugereaza o moarte falsa.
Plimbarile intre lumi sunt tot mai fracvente... oare pentru a crede in viata de dupa moarte?

| Hombre a răspuns:

Sigur ca da, cazul Elodia este disparuta, moarta si vie in acelasi timp.

| daii a răspuns:

Da. Se numeste moarte clinica.

by daiiwinking

| Cosmin223 a răspuns:

Dragon Ball!
bilele dragonului
il chemam pe shen long si ne invie laughing